• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Alka-Seltzer 324mg 10 tabletek musujących

Acidum acetylsalicylicum

 15,53 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Kwas acetylosalicylowy, substancja czynna zawarta w leku Alka-Seltzer, działa przeciwbólowe, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Cytrynian sodu, powstający po rozpuszczeniu tabletki w wodzie, ma właściwości buforujące, dzięki czemu zobojętnia nadmiar kwasu solnego w żołądku.
Dawka:- Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum). Każda tabletka musująca zawiera 324 mg substancji czynnej.
Opakowanie:Opakowanie zawiera 10 tabletek musujących
Wskazania:- dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu, np.: bóle głowy, bóle mięśniowe (m.in.z uczuciem ogólnego rozbicia), bóle zębów
- ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy

Przeciwwskazania:- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną -Kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
- jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna,
- jeśli u pacjenta występuje czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy,
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek,
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby,
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca,
- jeśli w przeszłości występowały napady astmy oskrzelowej, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
- jednocześnie z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych (patrz: „Stosowanie leku Alka-Seltzer z innymi lekami"),
- w ostatnim trymestrze ciąży,
- u dzieci w wieku do 12 lat w przebiegu infekcji wirusowych ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a - rzadko występującej, ale ciężkiej choroby powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu.

Dawkowanie:Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.
Dorośli:
Należy przyjąć od 1 do 3 tabletek musujących jednorazowo (co odpowiada od 324 do 972 mg kwasu acetylosa-licylowego). W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana co 4-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 g kwasu acetylosalicylowego (12 tabletek musujących).
Młodzież w wieku powyżej 12 lat:
W przypadku objawów przeziębienia lub grypy przed podaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. Należy przyjąć 1 tabletkę musującą jednorazowo (324 mg kwasu acetylosalicylowego). W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana do 3 razy na dobę, co 4-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 tabletki musujące.
Dzieci w wieku od 9 do 12 lat:
Z uwagi na ryzyko ciężkich powikłań lek może być zastosowany u
dzieci w wieku poniżej 12 lat jedynie w dolegliwościach bólowych, wyłącznie na zlecenie lekarza. Zalecaną dawkę ustali lekarz.
Tabletki należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Skład:Kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, Powidon 25, mieszanina dimetikonu i wapnia krzemianu (70% : 30%), mieszanina sodu dokusanu i sodu benzoesanu (85% : 15%), sodu sacha-rynian, aromat limetowy, aromat cytrynowy.

Ciąża:Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Alka-Seltzer jest przeciwwskazany w ostatnim trymestrze ciąży, gdyż może powodować komplikacje w okresie okołoporodowym, zarówno u matki, jak i u noworodka.
W pierwszym i drugim trymestrze przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Kwas acetylosalicylowy przenika w niewielkiej ilości do pokarmu kobiet karmiących piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.


Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl