• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Aspirin Effect granulat 500mg 10 saszetek

Acidum acetylsalicylicum

 15,85 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Aspirin Effect to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy w wygodnej postaci
granulatu do stosowania bezpośrednio na język.
Dawka:kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum).
Wskazania:- dolegliwości bólowe np.: ból głowy, bóle zębów, bóle mięśni, stawów, pleców,
- dolegliwości związane z przeziębieniem i grypą,
- gorączka.
Przeciwwskazania:- jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub na którykolwiek
z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6),
- jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna,
- jeśli u pacjenta występuje ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka
niewydolność nerek,
- jeśli kiedykolwiek występowały u pacjenta napady astmy oskrzelowej, wywołane podaniem
salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków
przeciwzapalnych,
- jeśli pacjent stosuje jednocześnie lek metotreksat (stosowany m.in. w chorobach nowotworowych)
w dawkach 15 mg na tydzień lub większych,
- jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży,
- u dzieci poniżej 12 roku życia.
Dawkowanie:Zalecana dawka leku Aspirin Effect, to:
- dorośli – jednorazowo 1 – 2 saszetek. W razie konieczności dawka jednorazowa może być
powtarzana nie częściej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 saszetek na
dobę.
- młodzież w wieku powyżej 12 lat –lek może być stosowany u młodzieży powyżej 12 r. życia
wyłącznie za zlecenie lekarza. Należy przyjąć jednorazowo 1 saszetkę. W razie konieczności
dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy
przyjmować więcej niż 3 saszetki na dobę.
Skład:Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum).
Pozostałe składniki leku to: mannitol, sodu wodorowęglan, sodu diwodorocytrynian, kwas
askorbowy, aromat Cola H& R 290053, aromat pomarańczowy 290038 HR SPT, kwas cytrynowy, bezwodny, aspartam (E951).
Ciąża:W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Lek Aspirin Effect jest przeciwwskazany w ostatnim trymestrze ciąży, gdyż może powodować
komplikacje w okresie okołoporodowym, zarówno u matki, jak i u noworodka.
Nie należy stosować produktów zawierających kwas acetylosalicylowy u kobiet w pierwszym
i drugim trymestrze ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne. W razie konieczności stosowania kwasu acetylosalicylowego przez kobiety usiłujące zajść w ciążę lub w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, należy przyjmować jak najmniejszą dawkę leku przez jak najkrótszy czas. Kwas acetylosalicylowy przenika w niewielkiej ilości do mleka kobiet.
Aspirin Effect należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność kobiet.
Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl