• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Aspirin 500mg 100 tabletek

Acidum acetylsalicylicum

 40,81 zł
Dostępność: brak na magazynie


Działanie:Aspirin zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowe, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
Dawka:kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum)
Opakowanie:100 tabletek
Wskazania:Wskazania do stosowania:
- bóle o małym lub umiarkowanym nasileniu,
- gorączka.

Przeciwwskazania:- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników leku Aspirin,
- jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna,
- jeśli u pacjenta występuje ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek,
- jeśli u pacjenta występują napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
- jeśli pacjent stosuje jednocześnie lek metotreksat (stosowany m.in. w chorobach nowotworowych) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych,
- jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży,
- u dzieci poniżej 12 lat w przebiegu infekcji wirusowych ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a-rzadkiej, ale poważnej choroby, powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu.

Dawkowanie:Lek Aspirin należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się lekarzem lub farmaceutą. Zazwyczaj stosowana dawka leku Aspirin, to:
- dorośli: jednorazowo od 1 do 2 tabletek. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę.
- młodzież w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletek na dobę.

Skład:kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum),celuloza, skrobia kukurydziana.
Ciąża:Lek Aspirin jest przeciwwskazany w ostatnim trymestrze ciąży, gdyż może powodować komplikacje w okresie okołoporodowym, zarówno u matki jak i u noworodka. W pierwszym i drugim trymestrze ciąży, lek Aspirin powinien być stosowany w przypadku bezwzględnych wskazań. Kobiety planujące ciążę lub będące w trakcie pierwszego lub drugiego trymestru ciąży powinny stosować lek Aspirin w jak najmniejszej dawce i możliwie najkrócej. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Kwas acetylosalicylowy przenika w niewielkiej ilości do mleka kobiet. Kobiety karmiące piersią powinny skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl