• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Pedicetamol roztwór doustny 30ml

Paracetamolum

 10,92 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:PEDICETAMOL 100 mg/ml roztwór doustny należy do grupy leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.
Dawka:Każdy ml roztworu zawiera 100 mg paracetamolu.
Opakowanie:30ml
Wskazania:Lek jest stosowany w celu obniżenia gorączki trwającej
nie dłużej niż 3 dni i uśmierzenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.
Przeciwwskazania:– jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników preparatu Pedicetamol 100 mg/ml roztwór doustny,
– jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności wątroby,
– jeśli u pacjenta występuje ciężka niedokrwistość hemolityczna
Dawkowanie:Należy postępować zgodnie z instrukcją, chyba że lekarz zaleci inaczej. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Pedicetamol przeznaczony jest do stosowania u dzieci o masie ciała do 32 kg (w przybliżeniu w wieku od 0 miesięcy do 10 lat). Konieczne jest stosowanie się do
dawkowania określonego na podstawie masy ciała dziecka i określenie odpowiedniej dawki roztworu doustnego w mililitrach.
Przybliżone przedziały wiekowe określone w odniesieniu do masy ciała zostały podane tylko jako dodatkowa informacja dla pacjenta.

Zalecana dawka dobowa paracetamolu wynosi około 60 mg/kg mc. na dobę i jest podawana w 4 do 6 dawkach na dobę, np. 15 mg/kg mc. co 6 godzin lub
10 mg/kg mc. co 4 godziny.

U dzieci w wieku poniżej 3 lat zaleca się podawanie roztworu doustnego w postaci kropli (4 mg/kroplę), za pomocą zakraplacza (1) dołączonego do opakowania 30 ml.

U dzieci w wieku od 3 lat zaleca się podawanie roztworu doustnego w mililitrach (ml), za pomocą strzykawki (2) dołączonej do opakowania 60 ml.
Skład:– Substancją czynną leku jest paracetamol. Każdy ml roztworu zawiera 100 mg paracetamolu.
– Inne składniki leku to: makrogol 600, glicerol, aromat malinowy (glikol propylenowy, alkohol etylowy i alkohol benzylowy), sacharyna sodowa, azorubina (E 122)
i woda oczyszczona.
Ciąża:Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. W czasie ciąży, nie należy stosować paracetamolu przez dłuższy czas, w dużych dawkach
lub w skojarzeniu z innymi produktami leczniczymi. Paracetamol w dawkach leczniczych może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.
Niepożądane:Jak każdy lek, Pedicetamol może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Reakcje niepożądane przy stosowaniu paracetamolu są generalnie rzadkie (występujące u 1 do 10 na 10 000 pacjentów) lub bardzo rzadkie (występujące rzadziej
niż u 1 na 10 000 pacjentów).
Rzadko występujące działania niepożądane to ogólne złe samopoczucie, niedociśnienie i zwiększona aktywność enzymów wątrobowych.
Bardzo rzadko, podczas stosowania dużych dawek leku lub podczas długotrwałego leczenia, może dojść do uszkodzenia wątroby. Również bardzo rzadko może
pojawić się hipoglikemia, mętny mocz, działania niepożądane ze strony nerek, wysypka skórna, pokrzywka, wstrząs anafilaktyczny oraz zmiany liczby krwinek,
takie jak neutropenia i leukopenia.
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl