• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Aspirin Extra 500mg+50 mg 10 tabletek

Acidum acetylsalicylicum, Coffeinum

 6,57 zł
Dostępność: brak na magazynie


Działanie:ASPIRIN EXTRA zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie
i przeciwgorączkowo oraz kofeinę, która poprzez bezpośrednie działanie na naczynia mózgowe
wspomaga działanie kwasu acetylosalicylowego przy bólach głowy. Kofeina przyspiesza i nasila
działanie przeciwbólowe kwasu acetylosalicylowego.
Dawka:kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) i kofeina
(Coffeinum).
Opakowanie:10 tabletek
Wskazania:bóle o małym i umiarkowanym nasileniu, np. bóle głowy, bóle zębów, bóle
mięśniowe.
Przeciwwskazania:jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancje czynne - kwas
acetylosalicylowy, inne salicylany lub kofeinę lub którykolwiek z pozostałych składników leku
ASPIRIN EXTRA,
- jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna,
- jeśli u pacjenta występuje ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek,
- jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba układu krążenia lub ciężkie nadciśnienie tetnicze krwi, które nie może być opanowane za pomocą leków przeciwnadciśnieniowych,
- jeśli u pacjenta występują napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem
salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków
przeciwzapalnych,
- jeśli pacjent stosuje jednocześnie lek metotreksat (stosowany m.in. w chorobach nowotworowych) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych,
- jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży,
- u dzieci w wieku poniżej 12 lat w przebiegu infekcji wirusowych ze względu na ryzyko
wystąpienia zespołu Reye’a - rzadkiej, ale poważnej choroby, powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu
Dawkowanie:- dorośli: jednorazowo od 1 do 2 tabletek. W razie konieczności dawka jednorazowa może być
powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek na dobę.

Skład:Substancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) i kofeina
(Coffeinum).
Inne składniki leku to celuloza, skrobia kukurydziana.
Ciąża:Lek ASPIRIN EXTRA jest przeciwwskazany w ostatnim trymestrze ciąży, gdyż może powodować
komplikacje w okresie okołoporodowym, zarówno u matki jak i u noworodka. W pierwszym i drugim
trymestrze ciąży, lek ASPIRIN EXTRA powinien być stosowany w przypadku bezwzględnych
wskazań. Kobiety planujące ciążę lub będące w trakcie pierwszego lub drugiego trymestru ciąży
powinny stosować lek ASPIRIN EXTRA w jak najmniejszej dawce i możliwie najkrócej. Przed
zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Kwas acetylosalicylowy i kofeina przenikają w niewielkiej ilości do mleka kobiet.
Kobiety karmiące piersią powinny skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Inne produkty kategorii... 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl