• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Talvosilen forte 500mg+30mg 10 kapsułek

Paracetamolum, Codeini phosphas

 11,89 zł
Dostępność: towar dostępny
op.

Działanie:Talvosilen forte jest lekiem przeciwbólowym, który można stosować u dzieci od 12 lat, młodzieży i dorosłych. Ten lek zawiera paracetamol i kodeinę. Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, które łagodzą ból. Może być stosowana w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol.
Dawka:1 kapsułka zawiera 500 mg paracetamolu i 30 mg kodeiny fosforanu półwodnego
Opakowanie:10 kapsułek
Wskazania:Talvosilen forte można stosować u dzieci w wieku od 12 lat, w krótkotrwałym łagodzeniu umiarkowanego bólu, który nie jest łagodzony innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol lub ibuprofen stosowanymi w monoterapii.
Przeciwwskazania:• jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
• jeśli pacjent ma czynnościowe upośledzenie oddychania (niewydolność oddechową) lub utrudnienie oddychania (depresję oddechową);
• w przypadku utraty przytomności (śpiączka);
• w przypadku zapalenia płuc;
• u pacjentów, którzy przechodzą ostry atak astmy;
• u pacjentów z przewlekłym kaszlem, który może być np. sygnałem ostrzegawczym wskazującym na początki astmy oskrzelowej (szczególną uwagę należy na to zwrócić u dzieci);
• jeżeli zbliża się termin porodu;
• jeśli zostało stwierdzone zagrożenie porodem przedwczesnym;
• u dzieci w wieku poniżej 12 lat;
• do łagodzenia bólu u dzieci i młodzieży (w wieku O do 18 lat) po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych lub gardłowych w związku z zespołem obturacyjnego bezdechu śródsennego;


Dawkowanie:Talyosilen forte należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy porozmawiać z lekarzem. Lek stosuje się doustnie.

Skład:Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kodeiny fosforan półwodny.
1 kapsułka zawiera 500 mg paracetamolu i 30 mg kodeiny fosforanu półwodnego.
Substancje pomocnicze: Talk; otoczka kapsułki: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172)

Ciąża:W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy porozmawiać z lekarzem.
Ciąża
Kobiety będące w ciąży, mogą przyjmować lek Talyosilen forte tylko na wyraźne zalecenie lekarza prowadzącego, ponieważ nie można wykluczyć działań niepożądanych, wpływających na rozwój nienarodzonego dziecka. W okresie bezpośrednio przed porodem oraz w przypadku zagrożenia porodem przedwczesnym nie wolno przyjmować leku Talyosilen forte, ponieważ kodeina przechodzi przez łożysko i może hamować czynność oddechową u noworodka.
W przypadku długotrwałego przyjmowania kodeiny może rozwinąć się u płodu uzależnienie od opioidów. Istnieją doniesienia o objawach odstawienia u noworodków po powtarzającym się stosowaniu kodeiny w ostatnim trymestrze ciąży.
Karmienie piersią
Nie należy przyjmować leku Talyosilen forte w
okresie karmienia piersią.
Paracetamol i kodeina, a także morfina będąca
jej metabolitem, przenikają do mleka kobiecego.


Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl