• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Ibufen dla dzieci 100mg/5ml smak malinowy 100g

Ibuprofenum

 13,26 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Substancją czynną leku Ibufen dla dzieci o smaku malinowym jest ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek łagodzi dolegliwości takie, jak: gorączka, ból i obrzęk, poprzez działanie w miejscu ich powstania.
Opakowanie:100ml
Wskazania:Lek jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach:
- gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych,
w przebiegu odczynu poszczepiennego).
- bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:
- bóle głowy, gardła i mięśni, np. w przebiegu zakażeń wirusowych;
- bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwerężenia, skręcenia);
- bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne;
- bóle zębów, bóle po ekstrakcji zębów, bóle na skutek ząbkowania;
- bóle głowy;
- bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.
Przeciwwskazania:Nie stosować:
• jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalna (NLPZ) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
• jeśli kiedykolwiek w przeszłości po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały u pacjenta objawy alergii
w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
• jeśli pacjent ma czynną lub przebytą chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy z perforacją lub krwawieniem, również z tym występującymi po zastosowaniu NLPZ,
• jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby, ciężką niewydolność nerek lub ciężką niewydolność serca,
• jeśli pacjent przyjmuje jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne,
w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych),
• jeśli pacjentka jest w III trymestrze ciąży,
• jeśli pacjent ma skazę krwotoczną.

Dawkowanie:Lek Ibufen dla dzieci o smaku malinowym należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.
Zalecana dobowa dawka leku Ibufen dla
dzieci o smaku malinowym wynosi
20 do 30 mg/kg masy ciała, podana
w dawkach podzielonych według poniższego
schematu:
Niemowlęta od 3 do 6 miesięcy
(5 kg do 7,6 kg): 3 razy po 2,5 ml w ciągu
doby (co odpowiada 150 mg ibuprofenu/
dobę).
Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy
(7,7 kg do 9 kg): 3 do 4 razy po 2,5 ml
w ciągu doby (co odpowiada 150-200 mg
ibuprofenu/dobę).
Dzieci od 1 do 3 lat (10 kg do 15 kg): 3 razy
po 5 ml w ciągu doby (co odpowiada 300 mg
ibuprofenu/dobę).
Dzieci od 4 do 6 lat (16 kg do 20 kg):
3 razy po 7,5 ml w ciągu doby (co odpowiada
450 mg ibuprofenu/dobę).
Dzieci od 7 do 9 lat (21 kg do 29 kg): 3 razy
po 10 ml w ciągu doby (co odpowiada 600 mg
ibuprofenu/dobę).
Dzieci od 10 do 12 lat (30 kg do 40 kg):
3 razy po 15 ml w ciągu doby (co odpowiada
900 mg ibuprofenu/ dobę).
Dawkę można powtarzać co 6-8 godzin
z zachowaniem co najmniej 4 godzinnej
przerwy między kolejnymi dawkami.
Skład:Substancją czynną leku jest ibuprofen. 5 ml leku Ibufen dla dzieci o smaku malinowym zawiera 100 mg ibuprofenu. Substancje pomocnicze to: hypromeloza, guma ksantan, glicerol (E 422), sodu benzoesan (E 211), maltitol ciekły (E 965), sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, sacharyna sodowa (E 954), sodu chlorek, aromat malinowy, woda oczyszczona.
Ciąża:W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku. Podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży nie wolno przyjmować leku, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.
Karmienie piersią
Ibuprofen może w niewielkich ilościach przenikać do mleka karmiących matek. Nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią. Nie ma konieczności odstawiania niemowląt od piersi podczas krótkotrwałego leczenia ibuprofenem w dawkach stosowanych w leczeniu bólu i gorączki.

Niepożądane:Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Lek Ibufen dla dzieci o smaku malinowym jest na ogół dobrze tolerowany. Podczas krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w dawkach dostępnych bez recepty zaobserwowano następujące działania niepożądane:
Niezbyt częste (występujące nie częściej niż u 1 na 100 pacjentów)
• niestrawność, ból brzucha, nudności
• bóle głowy
• pokrzywka i świąd
Rzadkie (występujące u 1 do 10 na 10 000 pacjentów)
• biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka
• zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia
• obrzęki
Bardzo rzadkie (występujące rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów)
• smotowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy
i choroby Crohna.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl