• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Ibufen Junior 200mg 10 kapsułek

Ibuprofenum

 5,93 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Substancją czynną leku jest ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek łagodzi dolegliwości takie, jak: gorączka, ból i obrzęk, poprzez działanie w miejscu ich powstania.
Dawka:ibuprofen 200mg
Opakowanie:10 kapsułek miękkich.
Wskazania:Lek jest przeznaczony do stosowania w następujących przypadkach:
- gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych,
w przebiegu odczynu poszczepiennego).
- bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:
- bóle głowy, gardła i mięśni, np. w przebiegu zakażeń wirusowych;
- bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwerężenia, skręcenia);
- bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne;
- bóle zębów, bóle po ekstrakcji zębów, bóle na skutek ząbkowania;
- bóle głowy;
- bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.
Przeciwwskazania:Nie stosować:
• jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalna (NLPZ) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
• jeśli kiedykolwiek w przeszłości po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały u pacjenta objawy alergii
w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
• jeśli pacjent ma czynną lub przebytą chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy z perforacją lub krwawieniem, również z tym występującymi po zastosowaniu NLPZ,
• jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby, ciężką niewydolność nerek lub ciężką niewydolność serca,
• jeśli pacjent przyjmuje jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne,
w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych),
• jeśli pacjentka jest w III trymestrze ciąży,
• jeśli pacjent ma skazę krwotoczną.
Dawkowanie:Dzieci - maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 20-30 mg na kg mc., podzielona na 3 do 4 pojedynczych dawek.
Dzieci od 6 do 9 lat (20 -29 kg): dawka początkowa 1 kapsułka. Potem, w razie potrzeby 1 kapsułka co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 kapsułki (600 mg ibuprofenu).
Dzieci od 10 do 12 lat (30-39 kg): dawka początkowa 1 kapsułka. Potem, w razie potrzeby 1 kapsułka co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 kapsułki (800 mg ibuprofenu).
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat (powyżej 40 kg): dawka początkowa od 1 do 2 kapsułek. Potem, w razie potrzeby 1 (200 mg) do 2 (400 mg) kapsułek co 4 (dla dawki 200 mg) do 6 godzin (dla dawki 400 mg). Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 kapsułek (1200 mg ibuprofenu).
Minimalna przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami wynosi 4-6 godzin. Kapsułki należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. Kapsułek nie należy żuć ani ssać, ani rozgryzać.
Bez konsultacji z lekarzem pacjent
nie powinien stosować leku dłużej niż 4 dni
w przypadku bólu i dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki.

Skład:1 kapsułka zawiera substancję czynną ibuprofen 200mg; substancję pomocnicze - w tym sorbitol ciekły niekrystalizujący, maltitol ciekły
Ciąża:W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku. Podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży nie wolno przyjmować leku, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.
Karmienie piersią
Ibuprofen może w niewielkich ilościach przenikać do mleka karmiących matek. Nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią. Nie ma konieczności odstawiania niemowląt od piersi podczas krótkotrwałego leczenia ibuprofenem w dawkach stosowanych w leczeniu bólu i gorączki.
Niepożądane:Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Lek Ibufen dla dzieci o smaku malinowym jest na ogół dobrze tolerowany. Podczas krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w dawkach dostępnych bez recepty zaobserwowano następujące działania niepożądane:
Niezbyt częste (występujące nie częściej niż u 1 na 100 pacjentów)
• niestrawność, ból brzucha, nudności
• bóle głowy
• pokrzywka i świąd
Rzadkie (występujące u 1 do 10 na 10 000 pacjentów)
• biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka
• zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia
• obrzęki
Bardzo rzadkie (występujące rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów)
• smotowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy
i choroby Crohna.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl