• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Supremin syrop 4mg/5ml 200ml

Butamiratum

 13,84 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:SUPREMIN w postaci syropu zawiera jako substancję czynną cytrynian butamiratu, który jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym. Zmniejsza częstość i natężenie kaszlu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego. Obok działania przeciwkaszlowego butamirat nieznacznie rozszerza oskrzela.
Dawka:5 ml (1 łyżeczka) syropu zawiera 4 mg cytrynianu butamiratu.
Opakowanie:200ml
Wskazania:Ostry, suchy kaszel

Przeciwwskazania:Nie należy stosować leku:
- w przypadku uczulenia na butamirat lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku,
- u pacjentów z fenyloketonurią.

Dawkowanie:Lek do stosowania doustnego.
Jeśli lekarz nie zaleci specjalnego dawkowania, lek
najczęściej stosuje się:
Dzieci:
- od 2 do 6 lat 1 łyżeczka (4 mg) 3 razy na dobę
- od 6 do 12 lat 2 łyżeczki (8 mg) 3 razy na dobę
- dzieci powyżej 12 lat 3 łyżeczki (12 mg) 3 razy na dobę
- dorośli 3 łyżeczki (12 mg) 4 razy na dobę
Lek należy stosować przed posiłkami
Skład:- substancją czynną leku jest cytrynian butamiratu. 5 ml (1 łyżeczka) syropu zawiera 4 mg cytrynianu butamiratu.
- inne składniki leku to:
metylu parahydroksybenzoesan, kwas benzoesowy, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, maltitol ciekły, aspartam, aromat karmelowo-pomarańczowy (E 34493), woda oczyszczona.

Ciąża:Nie zaleca się stosowania leku u kobiet
w pierwszym trymestrze ciąży. W drugim i trzecim
trymestrze ciąży, lek może być stosowany jedynie
w razie konieczności.
Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się
lekarza.
W okresie karmienia piersią, lek może być
stosowany jedynie w razie konieczności.

Niepożądane:Jak każdy lek, SUPREMIN może powodować działania niepożądane chociaż nie u każdego one wystąpią.
SUPREMIN jest lekiem dobrze tolerowanym.
Działania niepożądane występują niezbyt często
(u mniej niż 1 na 100 osób):
wysypka, nudności, biegunka,zawroty głowy.
Opisane objawy ustępują zazwyczaj w trakcie
leczenia i rzadko wymagają zmniejszenia dawki
leku.
Jeśli opisane reakcje alergiczne lub zaburzenia
żołądkowo-jelitowe nie ustąpią po zmniejszeniu
dawki leku, leczenie należy przerwać.
U niektórych osób w czasie stosowania leku
SUPREMIN mogą wystąpić inne działania
niepożądane.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl