• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Vicks SymptoMed Complete smak cytrynowy 5 saszetek

Paracetamol, Guaifenesi, Phenyleph.hydr.

Działanie:Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy ma na celu łagodzenie objawów przeziębienia i grypy. Lek zawiera trzy substancje czynne:
• Paracetamol jest dobrze znanym lekiem przeciwbólowym. Jest skuteczny w bólu, w tym bólu głowy i bólu gardła oraz obniża gorączkę (działanie przeciwgorączkowe).
• Gwajafenezyna (lek wykrztuśny) rozrzedza flegmę ułatwiając odkrztuszanie w mokrym kaszlu.
• Fenylefryny chlorowodorek (lek zmniejszający przekrwienie błony śluzowej nosa) zmniejsza obrzęk nosa i w ten sposób umożliwia jego udrożnienie.
Dawka:Paracetamolum 500 mg + Guaifenesinum 200 mg + Phenylephrini hydrochloridum 10 mg
Opakowanie:5 saszetek.
Wskazania:Ból głowy, ból ciała, ból gardła, gorączka, przekrwienie nosa i kaszel z odkrztuszaniem.
Przeciwwskazania:• jeśli u pacjenta występuje uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, gwajafenezynę, fenylefryny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku
• jeśli u pacjenta występuje choroba serca
• jeśli u pacjenta występuje wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie)
• jeśli u pacjenta występuje choroba wątroby lub ciężka choroba nerek
• jeśli u pacjenta występuje nadczynność tarczycy
• jeśli pacjent jest cukrzykiem
• jeśli pacjent ma jaskrę (podwyższone ciśnienie w oku) z wąskim kątem przesączania
• jeśli pacjent ma porfirię, która stanowi wrodzone zaburzenie charakteryzujące się nadmierną zawartością pigmentów w moczu
• jeśli pacjent stosuje trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne
• jeśli pacjent stosuje leki beta-adrenolityczne
• jeśli pacjent stosuje inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) - stosowany w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona lub stosował je w ciągu ostatnich 14 dni
• jeśli pacjent stosuje leki obniżające ciśnienie krwi lub przeciw dławicy piersiowej.
Dawkowanie:Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat 1 saszetka co 4-6 godzin w razie potrzeby. Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby.
Ciąża:Nie zaleca się stosowania leku Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy podczas ciąży i karmienia piersią.

Inne produkty kategorii... 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl