• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Ibufen Baby 125mg 5 czopków

Ibuprofenum

 5,64 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Ibufen Baby należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek wykazuje działanie
przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
Dawka:125mg ibuprofenu
Opakowanie:5 czopków
Wskazania:Lek jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach:
- Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego).
- Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:
- bóle głowy, gardła i mięśni towarzyszące przeziębieniu i grypie,
- bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwyrężenia, skręcenia),
- bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne,
- bóle zębów, w tym bóle na skutek ząbkowania,
- bóle głowy,
- bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego
Przeciwwskazania:Kiedy nie stosować leku Ibufen Baby
- jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen lub klórykolwiek z pozostałych składników leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NI IV),
- u pacjentów, u których po przjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości alergii w postaci kataru, pokrzywki, skurczu oskrzeli lub astmy oskrzelowej,
- u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub przebytą. perforacji lub krwawieniem, również z tymi występującymi po zastosowaniu M IV,
- u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub niewydolności serca,
- jeśli pacjent przyjmuje jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tvm inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia dzialan niepożądanych),
- w III trymestrze ciąży,
- jeśli pacjent ma skazę krwotoczną,
- u dzieci o wadze poniżej 12,5 kg.
Dawkowanie:Lek Ibufen Baby należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Podanie doodbytnicze.
Skład:Substancją czynną leku jest ibuprofen. l czopek zawiera 125 mg ibuprofenu. Pozostałe składniki to: Witepsol H 15, Witepsol W 45.
Ciąża:W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie należy stosować leku. Podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży nie wolno przyjmować leku, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym. Ibuprofen może w niewielkich ilościach przenikać do mleka karmiących matek. Lek może być stosowany w trakcie karmienia piersią jeśli jest przyjmowany w zalecanych dawkach oraz w najkrótszym czasie koniecznym do złagodzenia objawów.
Niepożądane:Jak każdy lek, lek Ibufen Baby może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Lek Ibufen Baby jest na ogół dobrze tolerowany. Podczas krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w dawkach dostępnych bez recepty zaobserwowano działania niepożądane wymienione poniżej. Stosując ibuprofen w innych wskazaniach i długotrwale mogą wystąpić inne działania niepożądane.
Działania niepożądane uszeregowano wg częstości występowania stosując następujące określenia:
Bardzo często (występujące więcej niż u l na 10 pacjentów)
Często (występujące u l do 10 pacjentów na 100 pacjentów)
Niezbyt często (występujące u l do 10 pacjentów na 1000 pacjentów)
Rzadko (występujące u l do 10 pacjentów na 10 000 pacjentów)
Bardzo rzadko (występujące mniej niż u l na 10 000 pacjentów), częstość nieznana, nie może być
określona na podstawie dostępnych danych.
Niezbyt częste
• zgaga, niestrawność, biegunka, ból brzucha, nudności, miejscowe podrażnienie odbytu;
• bóle głowy;
• wysypki skórne;
• pokrzywka i świąd.
Rzadkie
• wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka;
• zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia. W pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne;
• obrzęki.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl