• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Stoperan Plus 6tabletek

Loperamidum, Simeticonum

 10,12 zł
Dostępność: brak na magazynie


Działanie:Tabletki zawierają loperamidu chlorowodorek, który pomaga zmniejszyć biegunkę poprzez zwolnienie nadmiernej aktywności jelita. Lek ułatwia także wchłanianie większej ilości wody i soli mineralnych przez organizm. Lek zawiera także symetykon, który rozbija i rozprasza nagromadzone gazy, które powodują kurcze brzucha i wzdęcia.
Opakowanie:6 tabletek
Wskazania:Tabletki są stosowane w krótkotrwałym leczeniu ostrej biegunki z takimi objawami, jak kurcze brzucha, wzdęcia, oddawanie nadmiernej ilości gazów.
Przeciwwskazania:Kiedy nie stosować leku Stoperan Plus:
• u dzieci w wieku poniżej 12 lat,
• jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na loperamidu chlorowodorek, symetykon lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (patrz punkt 6),
• jeśli pacjent ma wysoką gorączkę (powyżej 38°C) lub występuje krew w kale,
• jeśli pacjent ma ostry rzut choroby zapalnej jelit, takiej, jak wrzodziejące zapalenie jelit,
• jeśli pacjent ma ciężką biegunkę po przyjmowaniu antybiotyków,
• jeśli pacjent ma zaparcie lub wzdęty brzuch.
Dawkowanie:Stosowanie u dorosłych w wieku powyżej 18 lat
Początkowo należy zażyć dwie tabletki, a następnie 1 tabletkę po każdym luźnym stolcu (wypróżnieniu). Nie należy stosować więcej, niż 4 tabletki na dobę.
Jeśli nie ma poprawy po dwóch dniach, należy przerwać stosowanie tabletek i skontaktować się z lekarzem.
Stosowanie u młodzieży w wieku od 12 do 18 lat
Początkowo należy zażyć jedną tabletkę, a następnie 1 tabletkę po każdym luźnym stolcu (wypróżnieniu). Nie należy stosować więcej, niż 4 tabletki na dobę. Jeśli nie ma poprawy po dwóch dniach, należy przerwać stosowanie tabletek i skontaktować się z lekarzem.
Stosowanie u dzieci
Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Skład:Substancjami czynnymi leku są: loperamidu chlorowodorek (2 mg w każdej tabletce) i symetykon (wymierzony jako 125 mg dimetykonu w Każdej tabletce).
Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, hypromeloza, powidon, wapnia fosforan, mannitol i magnezu stearynian.
Ciąża:• Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
• Lek Stoperan Plus może przenikać w niewielkich ilościach do mleka matki, dlatego nie należy go stosować w okresie karmienia piersią. Należy zapytać lekarza o odpowiednie leczenie.

Niepożądane:Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Jeśli wystąpi którykolwiek z poniższych objawów, należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie poszukać pomocy medycznej:
Reakcje alergiczne, obejmujące obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności z połykaniem, świszczący oddech bez wyjaśnionej przyczyny, skrócenie oddechu, którym może towarzyszyć wysypka lub pokrzywka.
Jeśli wystąpi którykolwiek z poniższych objawów, należy przerwać stosowanie leku i porozumieć się z lekarzem:
• Trudności z oddawaniem moczu
• Ból lub wzdęcie brzucha
• Ciężkie zaparcie

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl