• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Calpol 6 Plus syrop o smaku pomarańczowym 100ml

Paracetamolum

 14,67 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Calpol" 6 Plus zawiesina doustna zawiera paracetamol. Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.

Opakowanie:100 ml
Wskazania:• gorączka występująca w przebiegu:
• przeziębienia,
• grypy
• chorób wieku dziecięcego

oraz ból o małym lub umiarkowanym nasileniu, tj.
• ból głowy,
• ból zęba,
• bóle mięśniowe, stawowe i kostne,
• bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych

Przeciwwskazania:jeśli występuje nadwrażliwość (uczulenie) na paracetamol lub którykolwiek składnik leku.
Dawkowanie:Leku Calpol9 6 Plus nie należy stosować dłużej niż przez 3 kolejne dni bez konsultacji z lekarzem. Leku Calpol® 6 Plus nie należy rozcieńczać. Starannie wstrząsnąć przed użyciem. Załączona miarka dozująca ułatwia odmierzenie dawki leku. UWAGA!
Po każdorazowym otwarciu szyjkę butelki należy wytrzeć do czysta. Butelkę należy dokładnie zamknąć uważając, aby nie uszkodzić nakrętki.

Dawkowanie u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat
Dawka jednorazowa wynosi od 500 mg do 1000 mg paracetamolu, tj. od 10 ml do 20 ml leku Calpol" 6 Plus. Dawkę można powtarzać co 4 godziny, do maksymalnej dawki dobowej 4 g paracetamolu, tj. 80 ml leku Calpol® 6 Plus.

Dawkowanie u dzieci w wieku od 6 do 12 lat
Dawkę ustala się wg masy ciała dziecka (przeciętnie jednorazowo od 10 do 15 mg/kg mc.) lub wg poniższego schematu.
Od 250 mg do 500 mg paracetamolu, tj. od 5 ml do 10 ml leku Calpol* 6 Plus. W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie częściej niż 4 razy na dobę
Skład:5 ml zawiesiny Calpol* 6 Plus zawiera jako substancję czynną 250 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: sacharoza, sorbitol 70%, zdyspergowana celuloza, glicerol, polisorbat 80, metylu parahydroksybenzoesan, aromat cukrowy FP731, aromat pomarańczowy 510652 E, żółcień pomarańczowa E 110, woda oczyszczona.
Ciąża:Ciąża:
Paracetamol przenika przez łożysko i z tego powodu
może być stosowany w okresie ciąży wyłącznie w razie
zdecydowanej konieczności i po konsultacji z lekarzem.
Karmienie piersią:
Paracetamol w niewielkiej ilości przenika do mleka kobiet karmiących piersią i z tego powodu może być stosowany w okresie karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem.


Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl