• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Cefalgin 10 tabletek

Paracetamolum, Propyphenazonum, Coffeinu

 5,73 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Cefalgin jest lekiem złożonym, zawierającym jako substancje czynne paracetamol i propyfenazon o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym oraz małą dawkę kofeiny. Substancje czynne wchodzące w skład leku wspomagają wzajemnie swoje działanie. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.
Opakowanie:10 tabletek
Wskazania:- bóle o słabym lub umiarkowanym nasileniu: migrenowe bóle głowy, bóle zębów, bóle miesiączkowe, nerwobóle,
- gorączka.

Przeciwwskazania:Nie należy stosować leku Cefalgin, jeśli występuje:
- uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, kofeinę lub kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek składnik leku,
- uczulenie na pirazolony lub pochodne tych związków (fenazon, propyfenazon, aminofenazon, fenylobutazon, inetamizol zawarte w innych lekach),
- ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek,
- zmiany w obrazie krwi obwodowej, takie jak: niedokrwistość, leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych we krwi), agranulocytoza (brak granulocytów).
- wrodzony niedobór dehydrogenazy-6--fosforanowej,
- nadciśnienie tętnicze,
- choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy,
- ostra porfiria wątrobowa (choroba, w której dochodzi do nadmiernego wytwarzania barwników porfirynowych w wątrobie),
- choroba alkoholowa.
Dawkowanie:Dorośli: jednorazowo od l do 2 tabletek.
W razie potrzeby dawkę można powtarzać do
3 razy na dobę.
Tabletkę należy popić dużą ilością wody.
Leku nie należy przyjmować dłużej niż 7 dni
bez porozumienia z lekarzem.

Skład:Substancje czynne:
l tabletka zawiera substancje czynne:
paracetamol 250 mg,
propyfenazon 150 mg.
kofeina 50 mg
oraz
substancje pomocnicze:
skrobia ziemniaczana, sodu laurylosiarczan,
alkohol poliwinylowy, żelatyna, krzemionka
koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Ciąża:Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Leku Cefalgin nie należy stosować w okresie ciąży.

Niepożądane:Jak każdy lek, Cefalgin może powodować działania niepożądane. Wszystkie możliwe działania niepożądane zawarte są w ulotce dołączonej do opakowania.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl