• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Choligrip Max smak owoców leśnych i mentolu 8 saszetek

Paracetamolum, Coff. Ac.ascorb. Phenylep

 5,55 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Choligrip Max zawiera 3 składniki aktywne: paracetamol, fenylefrynę i kwas askorbowy (witaminę C):
• paracetamol - działa przeciwbólowe i przeciwgorączkowo
• witamina C - witamina, której niedobory mogą wystąpić w pierwszych dniach przeziębienia i grypy
• fenylefryna - obkurcza naczynia krwionośne, udrożnią przewody nosowe i zatoki ułatwiając oddychanie

Dawka:Każda saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu,
70 mg kwasu askorbowego i 10 mg chlorowodorku fenylefryny.
Opakowanie:8 saszetek
Wskazania:Choligrip Max jest wskazany do krótkotrwałego leczenia objawów występujących w czasie grypy lub przeziębienia: gorączki, bólu głowy, bólu gardła, niedrożności przewodów nosowych i zatok przebiegającej z bólem.
Przeciwwskazania:- w razie stwierdzonej nadwrażliwości na jakikolwiek składnik leku,
- w trakcie leczenia inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO) ani w ciągu 14 dni od zakończenia leczenia takimi lekami,
- w czasie stosowania zydowudyny,
- gdy u pacjenta stwierdzono chorobę alkoholową, jaskrę zamykającego się kąta, niewydolność wątroby, ciężką niewydolność nerek, nadaynność tarczycy, cukrzycę, choroby układu krążenia, w tym choroby serca, nadciśnienie tętnicze, guz chromochłonny nadnerczy,
- w trakcie leczenia trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi,
- w trakcie lecenia lekami blokującymi receptory beta-adrenergiczne.
Dawkowanie:Jedna saszetka w razie konieczności co 4 do 6 godzin. Przed podaniem proszek należy rozpuścić w gorącej wodzie. Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy gorącą wodą, dobrze wymieszać i wypić.
Skład:Substancje czynne leku to paracetamol, kwas askorbowy (witamina C) i
chlorowodorek fenylefryny. Każda saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu,
70 mg kwasu askorbowego i 10 mg chlorowodorku fenylefryny.
Inne składniki leku to: sacharoza, kwas winowy, sodu cytrynian, aspartam,
aromat mentolu i owoców leśnych Berry Fruits Flavorburst (zawiera
4-(parahydroksyfenyl)-2-butanon, kwas octowy, wanilinę, 1-mentol,
d-limonen, aromat kwiatu bzu czarnego, olejek eteryczny bukko, sacharozę,
maltodekstrynę, skrobię modyfikowaną E1450, olej słonecznikowy),
barwnik Euroblend Blackcurrant (zawiera karmoizynę E122, zieleń S E142,
żółcień pomarańczową E110, chlorek sodu, siarczan sodu, substancje lotne).

Ciąża:Ciąża
Przed zastosowaniem leku podczas ciąży należy poradzić się lekarza.

Karmienie piersią
Przed zastosowaniem leku podczas karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Niepożądane:Jak każdy lek, Choligrip Max może powodować działania niepożądane. Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia:
• reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy,
• wysypki skórnej lub złuszczania się skóry, owrzodzenia jamy ustnej,
• problemów z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesterydowych leków przeciwzapalnych,
• sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie,
• utraty wzroku, która może być spowodowana nadmiernie wysokim ciśnieniem śródgałkowym. Jest to bardzo rzadkie ale istnieje prawdopodobieństwo takiego zdarzenia u osób z jaskrą,
• nietypowego szybkiego tętna lub uczucia nieregularnego rytmu serca,
• trudności w oddawaniu moczu. Jest to bardziej prawdopodobne u mężczyzn z rozrostem gruczołu krokowego,
• zaburzeń czynności wątroby (na co mogą wskazywać zażółcenie skóry i oczu, tkliwość wątroby).


Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl