• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Paracetamol Biofarm 1000mg 10 tabletek

Paracetamolum

 6,87 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Lek Paracetamol Biofarm zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek nie działa przeciwzapalnie. Działa słabiej drażniąco na żołądek niż niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. kwas acetylosalicylowy).
Opakowanie:10 tabletek
Wskazania:Bóle różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, szczególnie takie jak:
• bóle głowy,
• migreny,
• bóle reumatyczne,
• bóle stawowe, mięśniowe i kostne,
• bóle kręgosłupa,
• nerwobóle,
• bóle menstruacyjne,
• bóle zębów.
Gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Przeciwwskazania:Kiedy nie stosować leku Paracetamol Biofarm
• jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol
lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku ,
• jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby,
• jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności nerek,
• jeśli pacjent jednocześnie stosuje leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) oraz w okresie do 2 tygodni po zaprzestaniu ich stosowania

Dawkowanie:Dorośli (o masie ciała większej niż 50 kg)
Dawka jednorazowa - 1 (jedna) tabletka powlekana
(1000 mg paracetamolu).
Kolejne dawki leku należy przyjmować w odstępie
co najmniej 4 do 6 godzin.
Należy zachować co najmniej 4-godzinną przerwę pomiędzy przyjęciem poszczególnych dawek.
Maksymalna dopuszczalna dawka dobowa to 4 (cztery) tabletki powlekane (4000 mg paracetamolu).
Nie stosować dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
Dzieci w wieku od 12 lat (o masie ciała większej niż 50 kg) Dawkowanie jak u osób dorosłych.
Dzieci w wieku poniżej 12 lat
Nie stosować, gdyż lek Paracetamol Biofarm,tabletki
powlekane 1000 mg nie jest przeznaczony do stosowania
w tej grupie pacjentów.
U dzieci w wieku poniżej 12 lat można zastosować
tabletki zawierające mniejszą dawkę paracetamolu
lub paracetamol w postaci przeznaczonej dla dzieci
(jak np. zawiesina, syrop lub czopki).
Ciąża:W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążą, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Paracetamol Biofarm może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią tylko wtedy, gdy w opinii lekarza jest to konieczne.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl