• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Efferalgan 500mg 16 tabletek musujących

Paracetamolum

 10,37 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Efferalgan jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę dała występującą w czasie choroby, nie obniża temperatury prawidłowej.
Paracetamol w mniejszym stopniu niż salicylany podrażnia błonę śluzową żołądka.

Opakowanie:16 tabletek musujących
Wskazania:- Ból różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawów, mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne).
- Leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia.
- Gorączka.

Przeciwwskazania:Kiedy nie stosować leku Efferalgan
- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Efferalgan,
- u dzieci o masie ciała mniejszej niż 13 kg,
- u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży,
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby,
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek,
- jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa,
- jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej,
- jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji) oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu leczenia,
- w przypadku jednoczesnego stosowania z lekami przeciwbólowymi o działaniu agonistyczno-antagonistycznym: buprenorfmą, nalbufiną, pentazocyną.

Dawkowanie:Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w niewielkiej ilości płynu. Zazwyczaj stosowana dawka leku Efferalgan, to:
- Dorośli i dzieli o masie ciała większej niż 50 ka (w wieku powyżej 15 lat): dawka iednorazowa wynosi jedną lub dwie tabletki. W razie konieczności dawkę można powtórzyć, lecz po czasie nie krótszym niż 4 godziny. Zwykle nie ma konieczności stosowania dobowej dawki paracetamolu większej niż 6 tabletek (3 g) na dobę. Jednak w przypadku nasilonego bólu dawkę można zwiększyć do maksymalnej dobowej dawki 8 tabletek (4 g) na dobę.

Dzieci: dawkę ustala się na podstawie masy dała dziecka.
Zalecana dawka dobowa paracetamolu wynosi około 60 mg/kg mc./dobe, należy ją podać w 4 do 6 dawkach podzielonych, tzn. 15 mg/kg mc. co 6 godzin lub 10 mg/kg mc. co 4 godziny.


Skład:Substancją czynną leku jest paracetamol.
Inne składniki leku: sodu benzoesan, sodu węglan bezwodny, kwas cytrynowy
bezwodny, sorbitol, sodu wodorowęglan, sodu sacharynian, sodu dokuzynian, powidon.


Ciąża:Ten lek może być stosowany w okresie ciąży i w okresie karmienia piersią tylko za zgodą lekarza i w indywidualnych przypadkach.
Niepożądane:Jak każdy lek, lek Efferalgan może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.


Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl