• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Gripex HotActiv Forte 8 saszetek

Paracetamol, Ac.ascorb., Phenylep.hydroc

 10,77 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Gripex HotActiv Forte to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i udrożniającym nos. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy.


Opakowanie:8 saszetek
Wskazania:Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.
Przeciwwskazania:Kiedy nie stosować leku Gripex HotActiv Forte

- Jeśli wcześniej występowały objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku.
- Jeśli występują następujące schorzenia:
* niestabilna choroba wieńcowa,
* zaburzenia rytmu serca,
* wysokie ciśnienie tętnicze,
* wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej,
* ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
* wirusowe zapalenie wątroby,
* choroba alkoholowa,
* fenyloketonuria,
* jaskra z wąskim kątem przesączania,
* nadczynność tarczycy.
- W czasie stosowania leków z grupy inhibitorów MAO i okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
- W skojarzeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi.
- U dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Dawkowanie:Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
1 saszetka co 4 do 6 godzin (maksymalnie 4 saszetki na dobę).

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody.

Leku Gripex HotActiv Forte nie stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji lekarskiej.
Skład:1 saszetka zawiera:
substancje czynne:
paracetamol 1000 mg, kwas askorbowy 100 mg, chlorowodorek fenylefryny 12,2 mg;
inne składniki leku:
sacharoza, kwas cytrynowy, sodu cytrynian, acesulfam potasowy (E 950), aromat cytrynowy 87A069, aromat cytrynowy 875060, aromat cytrynowy 501.476/AP0504, aromat cytrynowy 875928, aspartam (E 951), żółcień chinolinowa (E 104).
Ciąża:Nie stosować w okresie ciąży.

Nie stosować w okresie karmienia piersią.
Niepożądane:Jak każdy lek, Gripex HotActiv Forte może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl