• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Nurofen Express Forte 400mg 20 kapsułek

Ibuprofenum

 11,48 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Nurofen Express Forte zawiera ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Kapsułki Nurofen Express Forte zawierają 400 mg ibuprofenu w hydrofilowym roztworze. Lek znajduje się wewnątrz żelatynowej otoczki. Podczas procesu trawienia otoczka żelatynowa rozpada się w soku żołądkowym uwalniając rozpuszczony ibuprofen w postaci gotowej do natychmiastowego wchłonięcia. Maksymalne stężenie leku w osoczu pojawia się już po około 30 minutach od podania leku.
Opakowanie:20 kapsułek
Wskazania:Lek jest przeznaczony do stosowania w następujących przypadkach:
- Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle
towarzyszące grypie i przeziębieniu, bolesne miesiączkowanie).
- Gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).
Przeciwwskazania:- jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku) oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ),
- jeśli u pacjenta po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
- jeśli pacjent ma czynną lub przebytą chorobę wrzodową żołądka i (lub) jelit, perforację lub krwawienie, również te związane z przyjmowaniem NLPZ,
- jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby, ciężką niewydolność nerek lub ciężką
niewydolność serca,
- jeśli pacjent przyjmuje jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych),
- jeśli pacjentka jest w III trymestrze ciąży,
- jeśli pacjent ma skazę krwotoczną.
Dawkowanie:Stosowanie u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat
1 kapsułkę co 4 godziny. Kapsułkę, jeśli to konieczne, należy popić płynem. Nie stosować więcej niż 3 kapsułki (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby. Nie należy rozgryzać kapsułek.
Skład:- Substancją czynną leku jest ibuprofen – 1 kapsułka miękka zawiera 400 mg ibuprofenu

- Substancje pomocnicze to: makrogol 600, potasu wodorotlenek (50% roztwór), żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, woda oczyszczona, czerwień koszenilowa (E124), lecytyna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha Atrament: Opacode NSP-78-1802 (tytanu dwutlenek (E171), poliwinylu octanoftalan, makrogol 400, amonowy wodorotlenek).
Ciąża:W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania ibuprofenu. Podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży nie wolno przejmować leku, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.
Niepożądane:Jak każdy lek, Nurofen może spowodować działania
niepożądane. Wszystkie możliwe działania niepożądane zawarte są w ulotce dołączonej do opakowania.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl