• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Dip Rilif żel 100g

Ibuprofenum, Mentholum

 16,28 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Dip Rilif jest lekiem o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Zawiera ibuprofen (50 mg w l g żelu) i mentol (30 mg w 1 g żelu).
Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jest lekiem silnie działającym przeciwzapalnie i przeciwbólowe. Zmniejsza stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo,łagodzi ból i zmniejsza obrzęk.
Mentol działa miejscowo znieczulająco. Powoduje również miejscowe przekrwienie tkanek.Skojarzone działanie obu składników powoduje uśmierzenie bólu bardzo szybko po naniesieniu żelu na skórę i działanie to utrzymuje się przez wiele godzin.

Opakowanie:100 g
Wskazania:Dip Rilif stosuje się do miejscowego leczenia przeciwbólowego i przeciwzapalnego w:
• bólach reumatycznych, w tym bólach stawów spowodowanych zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, bólach pleców, lumbago (postrzale), bólach mięśniowych, bólach w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach.
• bólu i obrzęku wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzji sportowych.

Przeciwwskazania:• u osób, u których kiedykolwiek wystąpiły reakcje uczuleniowe na którykolwiek ze składników leku, kwas acetylosalicylowy, ibuprofen lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne.
• u osób z astmą, u których występowały w przeszłości napady duszności, wysypka, nieżyt nosa lub inne objawy alergiczne po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych
• na błony śluzowe, wargi, nozdrza i okolice narządów moczowo-płciowych
• do oczu i na skórę w okolicach oczu
• na skórę uszkodzoną lub zmienioną zapalnie
• u dzieci poniżej 12 lat

Dawkowanie:Dip Rilif jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
Cienką warstwę żelu nałożyć na bolesne miejsce i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia preparatu. W przypadku tubek zawierających 30g,50g lub 100g preparatu należy jednorazowo stosować 1 do 4 cm żelu, a w przypadku tubek zawierających 15g leku 4- 10 cm żelu.

Skład:1g żelu zawiera:
substancje czynne: ibuprofen 50 mg
mentol 30 mg
substancje pomocnicze: karbomer, glikol propylenowy, etanol 96%, diizopropanolamina, woda oczyszczona.

Ciąża:Przed zastosowaniem leku należy poradzić się
lekarza.
Nie zaleca się stosowania leku podczas ciąży.

Niepożądane:Jak każdy lek, Dip Rilif może powodować działania niepożądane. Do najczęściej spotykanych działań niepożądanych należą reakcje miejscowe: zaczerwienienie, świąd, pieczenie, wysypka, pokrzywka. Rzadziej występują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego - bóle brzucha i niestrawność. U osób predysponowanych, u których występują lub występowały w przeszłości napady astmatyczne lub choroby alergiczne, mogą wystąpić napady duszności. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.


Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl