• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Otrivin Allergy aerozol do nosa (2,5mg + 0,25mg)/ml 15ml

Phenylephrinum, Dimetindenum

 16,34 zł
Dostępność: towar dostępny
op.

Działanie:Wychodząc naprzeciw pacjentom cierpiącym na dokuczliwy katar alergiczny oferujemy produkt, który nie tylko odblokowuje nos, ale także hamuje reakcje alergiczne.

Otrivin® Allergy to unikalny lek łączący substancję przeciwhistaminową i obkurczającą błonę śluzową nosa.

Zalecany podczas kataru alergicznego, zmniejsza najczęstsze objawy alergicznego nieżytu nosa:
- redukuje katar zmniejszając produkcje wydzieliny
- udrożnią nos ułatwiając oddychanie
- działa szybko i długotrwale
Opakowanie:15ml
Wskazania:Leczenie objawów przeziębienia, przekrwienia błony śluzowej nosa, ostrego i przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa, sezonowego (katar sienny) oraz niesezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, naczynioruchowego zapalenia błony śluzowej nosa. Wspomagająco w ostrym i przewlekłym zapaleniu zatok oraz w zapaleniu ucha środkowego.
Pielęgnacja przed- i pooperacyjna w chirurgii nosa.
Przeciwwskazania:Kiedy nie stosować leku Otrivin Allergy:
- jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na fenylefrynę, dimetyndenu maleinian lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
- jeśli u pacjenta występuje zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa (przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa z powstawaniem strupów),
- jeśli pacjent przyjmuje obecnie inhibitory monoaminooksydazy (leki stosowane m.in. w depresji) lub przyjmował te leki w ciągu ostatnich 14 dni,
- u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Dawkowanie:Otrivin Allergy należy stosować wyłącznie do nosa (również w zapaleniu ucha środkowego).

Dorośli oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat:
1 do 2 dawek do każdego otworu nosowego 3 do 4 razy na dobę: ostatnią dawkę zaleca się
przyjmować krótko przed snem.
Skład:- Substancjami czynnymi leku są fenylefryna i dimetyndenu maleinian. Jeden ml roztworu zawiera 2,5 mg fenylefryny i 0,25 mg dimetyndenu maleinianu.
- Jedna dawka zawiera 0,3536 mg fenylefryny i 0,0354 mg dimetyndenu maleinianu.
Środki ostrożności:Leku Otrivin Allergy nie należy stosować dłużej niż jeden tydzień. Jeśli objawy utrzymują się, należy poradzić się lekarza. Stosowanie dłuższe niż zalecane spowodować może przekrwienie błony śluzowej nosa i nawrót lub nasilenie objawów.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl