• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Stoperan 2mg 18 kapsułek

Loperamidum

 8,80 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Stoperan to lek dostępny bez recepty, który leczy zarówno pierwsze, jak i nasilone objawy biegunki. Działa szybko i nawet jedna dawka wystarczy, by zmniejszyć częstość wypróżnień.

Dzięki temu Stoperan przeciwdziała negatywnym następstwom biegunki, takim jak osłabienie organizmu czy, szczególnie groźne u dzieci, odwodnienie.

Jego substancja aktywna łączy się z receptorami obecnymi na powierzchni jelita, uspokajając ich perystaltykę i ograniczając konieczność natychmiastowego wypróżnienia. Przyspiesza także wchłanianie wody z jelita grubego, co poprawia konsystencję stolca oraz zapobiega odwodnieniu.

Stoperan nie podrażnia śluzówki przewodu pokarmowego i jest łagodny dla żołądka, nie wpływa też na florę jelitową.
Opakowanie:18 kapsułek
Wskazania:Stoperan osiąga efekt terapeutyczny także w biegunkach, na które nie pomagają inne leki dostępne bez recepty:

- w alergiach pokarmowych,
- nietolerancji laktozy i glutenu,
- w biegunce stresowej,
- w biegunce wywołanej zespołem jelita drażliwego (IBS),
- a nawet w biegunce towarzyszącej cukrzycy.
Przeciwwskazania:Nie należy stosować leku Stoperan:

- jeśli występuje nadwrażliwość (uczulenie) na loperamid lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
- w stanach, w których niepożądane jest spowolnianie perystaltyki jelit z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań, w tym niedrożności jelit, okrężnicy olbrzymiej i toksycznego rozszerzenia okrężnicy, stosowanie leku Stoperan należy natychmiast przerwać w przypadku wystąpienia zaparcia, wzdęcia brzucha lub niedrożności jelit,
- w niedrożności jelit, ostrym wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego, ostrym rzucie krwotocznego zapalenia jelita grubego, rzekomobłoniastym zapaleniu jelit, zwłaszcza związanym z podawaniem antybiotyków o szerokim zakresie działania,
- w bakteryjnym zapaleniu jelita cienkiego i okrężnicy spowodowanym chorobotwórczymi bakteriami z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter,
- w ostrej czerwonce z krwią w kale i przebiegającej z podwyższoną temperaturą ciała,
- u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Dawkowanie:Stoperan można stosować już przy pierwszych objawach biegunki. Dawkowanie uzależnione jest od czasu trwania biegunki (ostra, przewlekła) oraz od wieku pacjenta (dzieci, dorośli).

Pierwsza dawka zazwyczaj składa się z dwóch kapsułek. Biegunka może ustąpić już po pierwszej dawce.

Kapsułki należy przyjmować w całości, jednak w razie problemów z połykaniem można wsypać zawartość do niewielkiej ilości wody i wypić.
Skład:1 kapsułka zawiera:
substancję czynną: loperamidu chlorowodorek 2 mg;
substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian,
skład kapsułki żelatynowej: żelatyna, erytrozyna (E127), błękit patentowy (E131), tytanu dwutlenek (E171), żółcień chinolinowa (E104).
Ciąża:Ciąża
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Karmienie piersią
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Niepożądane:Jak każdy lek, Stoperan może powodować działania niepożądane.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl