• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Excedrin Migra Stop 20 tabletek

Acidum acetylsalic., Paracet., Coffeinum

 18,65 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Każda tabletka powlekana leku Excedrin MigraStop zawiera trzy substancje czynne: kwas
acetylosalicylowy paracetamol i kofeinę.
• Kwas acetylosalicylowy i paracetamol zmniejszają ból i gorączkę, a kwas acetylosalicylowy
dodatkowo działa przeciwzapalnie.
• Kofeina jest łagodnym środkiem pobudzającym i zwiększa działanie kwasu acetylosalicylowego
i paracetamolu
Dawka:Każda tabletka powlekana zawiera 250 mg kwasu acetylosalicylowego, 250 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny
Opakowanie:20 tabletek
Wskazania:Excedrin MigraStop jest stosowany w doraźnym leczeniu bólu głowy oraz napadów migreny
(objawów, takich jak: ból głowy, nudności, nadwrażliwość na światło i dźwięk) z aurą lub bez aury.

Przeciwwskazania:• jeżeli występuje uczulenie (nadwrażliwość) na kwas acetylosalicylowy, paracetamol, kofeinę
lub którykolwiek ze składników tabletek powlekanych Excedrin MigraStop.
Objawy reakcji alergicznej mogą obejmować: astmę, sapanie lub skrócenie oddechu; wysypkę
lub pokrzywkę; opuchliznę twarzy lub języka; katar. W razie jakichkolwiek wątpliwości, należy
skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
• jeśli stwierdzono kiedykolwiek reakcje alergiczne na inne leki przeciwbólowe,
przeciwzapalne lub przeciwgorączkowe, takie jak diklofenak lub ibuprofen.
• u pacjentów z owrzodzeniem żołądka, jelit, lub jeżeli w przeszłości występowało owrzodzenie układu pokarmowego.
• jeżeli występuje krew w stolcu lub czarne stolce (objawy krwawienia lub perforacji żołądkowojelitowych).
• w przypadku hemofilii lub występowania innych chorób krwi
• w ciężkich schorzeniach serca, wątroby lub nerek
• podczas przyjmowania ponad 15 mg metotreksatu tygodniowo (patrz pkt Stosowanie innych leków)
• w trzecim trymestrze ciąży.

Dawkowanie:Lek Excedrin MigraStop należy stosować zgodnie z informacją zawartą w ulotce. W przypadku
wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Skład:• Substancjami czynnymi leku są: kwas acetylosalicylowy, paracetamol i kofeina. Każda tabletka
powlekana zawiera 250 mg kwasu acetylosalicylowego, 250 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.
• Inne składniku leku to:
o rdzeń tabletki: hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, celuloza mikrokrystaliczna,
kwas stearynowy, o otoczka Opadry Ys-1-7086: hypromeloza, dwutlenek tytanu (E171), glikol propylenowy, kwas benzoesowy (E210), wosk Carnauba.
Ciąża:W przypadku ciąży lub przypuszczenia o zajściu w ciążę, należy poinformować lekarza i nie
stosować leku Excedrin MigraStop. Jest bardzo ważne, aby nie stosować leku Excedrin MigraStop podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży, ze względu na możliwość uszkodzenia płodu lub trudności podczas porodu. Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią, ponieważ może to być niebezpieczne dla niemowlęcia. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Excedrin MigraStop należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które mogą zaburzać płodność. Działanie to ustępuje po zaprzestaniu stosowania leków z grupy NLPZ.

Niepożądane:Jak każdy lek, Excedrin MigraStop może powodować działania niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią.
Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku Excedrin MigraStop i poinformować lekarza w
przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, takich jak:
−Reakcje alergiczne takie jak opuchnięcie twarzy, ust, jamy ustnej, języka, lub gardła.
Objawy te mogą utrudniać połykanie, powodować sapanie, trudności w oddychaniu, uczucie
ucisku w klatce piersiowej (objaw astmy). Może także pojawić się wysypka, swędzenie
i omdlenia.
−Zaczerwienienie skóry, pęcherze na ustach, oczach lub jamie ustnej, łuszczenie się skóry.
−Krwawienie z żołądka lub jelit, owrzodzenie żołądka lub jelit. Objawom tym może towarzyszyć
ostry ból brzucha, krwawe lub czarne stolce lub krwawe wymioty. Objawy te mogą nie być
poprzedzone objawami ostrzegawczymi i mogą wystąpić podczas stosowania wszystkich NLPZ,
na każdym etapie leczenia, i mogą prowadzić do śmierci. Ryzyko to jest szczególnie duże
u osób starszych.
−Zażółcenie skóry lub oczu (objawy niewydolności wątroby)
−Zawroty głowy lub uczucie „lekkiej głowy” (objaw niskiego ciśnienia krwi)
−Nieregularne bicie serca

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl