• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Paracetamol czopki 0,25g 10 czopków

Paracetamolum

Działanie:Paracetamol HASCO jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas
działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godzin. Działanie przeciwgorączkowe trwa 6-8
godzin. Wskazaniami do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia i stany gorączkowe.
Opakowanie:0,25g 10 czopków
Wskazania:Stosować w przypadku wystąpienia bólów, bądź gorączki.
Przeciwwskazania:Jak każdy lek, lek Paracetamol HASCO może powodować działania niepożądane, chociaż nie
u każdego one wystąpią.
W dawkach leczniczych paracetamol jest stosunkowo mało toksyczny.
Zaburzenia krwi i układu chłonnego
Bardzo rzadko (<1/10 000): agranulocytoza, małopłytkowość, niedokrwistość.
Zaburzenia układu oddechowego
Rzadko (1/10 000 do <1/1 000): obrzęk krtani.
Zaburzenia nerek i dróg moczowych
Bardzo rzadko: kolka nerkowa, niewydolność nerek, zaburzenia czynności nerek,
ropomocz.
Zaburzenia układu immunologicznego
Rzadko: obrzęk naczynioruchowy, reakcje rzekomoanafilaktyczne (m.in.: spadek
ciśnienia, skurcz oskrzeli, pokrzywka).
Bardzo rzadko: uczulenie.
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych
Bardzo rzadko: zapalenie wątroby.
U niektórych osób w czasie stosowania leku Paracetamol HASCO mogą wystąpić inne
działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych,
niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Dawkowanie:Czopki Paracetamol HASCO stosuje się doodbytniczo.
U dorosłych stosuje się dawkę 500 mg jednorazowo. Maksymalna dawka dobowa
paracetamolu dla osób dorosłych w przypadku leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a
długotrwałego 2,6 g. Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 10 dni.
U dzieci dawkę ustala się wg masy dziecka (przeciętnie jednorazowo 10 do 15 mg/kg masy
ciała) lub według poniższej tabeli wiekowej.
Dawki jednorazowe
3 miesiące – 1 rok - 80 mg
2–3 lata - 125 mg
4–6 lat - 125 mg do 250 mg
3/4
7–8 lat - 250 mg
9–10 lat - 250 mg do 500 mg
11–12 lat - 500 mg
W razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie więcej niż 4 razy na dobę.
U dzieci nie stosować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
U dzieci w wieku poniżej 2 lat lek należy stosować tylko z przepisu lekarza.
W przypadku wrażenia, że działanie leku Paracetamol HASCO jest za mocne lub za słabe,
należy zwrócić się do lekarza.

Skład:1 czopek zawiera: substancję czynną: paracetamol 250mg oraz substancję pomocniczą tłuszcz stały (Witepsol S58).
Ciąża:Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl