• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Febrisan 8 saszetek musujących

Paracetamolum, Ac.ascorb., Phenylephrini

 10,98 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Lek zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, fenylefrynę i kwas askorbowy (witaminę C).
Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i
obrzęk błon śluzowych nosa, udrożniając przewody nosowe. Kwas askorbowy pokrywa zwiększone
zapotrzebowanie na witaminę C występujące podczas przeziębienia i grypy.
Dawka: 1 saszetka (5 g proszku musującego) zawiera:
Paracetamol 750 mg
Kwas askorbowy (witamina C) 60 mg
Fenylefryny chlorowodorek 10 mg
Opakowanie:8 saszetek
Wskazania:Febrisan stosuje się w:
• krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy takich jak: gorączka, dreszcze, bóle
głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar, bóle zatok.
Przeciwwskazania:Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik leku.
Jeśli u pacjenta występuje nadciśnienie tętnicze, tętniaki, nadczynność tarczycy, choroby serca, ciężka niewydolność nerek, niewydolność wątroby, cukrzyca, wrodzony niedobór enzymu: dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, fenyloketonuria, w przypadku: leczenia inhibitorami MAO oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu, β-adrenolitykami, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, jaskry z wąskim kątem przesączania, ciąży, karmienia piersią, choroby alkoholowej. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Dawkowanie:Stosować doustnie.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
1 saszetka co 4 - 6 godzin. Nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę.
Sposób podawania:
Przed zażyciem proszek należy rozpuścić w szklance gorącej wody.
Skład:• Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kwas askorbowy, fenylefryny chlorowodorek
• 1 saszetka (5 g proszku musującego) zawiera:
Paracetamol 750 mg
Kwas askorbowy (witamina C) 60 mg
Fenylefryny chlorowodorek 10 mg
• Inne składniki leku to: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, aspartam, żółcień chinolinowa 70
(E 104), aromat proszkowy naturalny cytrynowy 213 841, aromat Contramarum (Contramarum
Trockenaroma 201 227), sodu wodorowęglan.
Ciąża:Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.
Niepożądane:Jak każdy lek, Febrisan może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
W przypadku wystąpienia któregokolwiek z objawów niepożądanych należy skonsultować się z
lekarzem lub farmaceutą.
Opisane poniżej działania niepożądane wynikają z właściwości poszczególnych substancji czynnych.
W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić:
pokrzywka, wysypka, rumień, obrzęk naczynioruchowy, napad astmy oskrzelowej, obniżenie ciśnienia
tętniczego aż do objawów wstrząsu, nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby, niewydolność
wątroby, bóle i zawroty głowy, niewielkie podwyższenie ciśnienia tętniczego, przyspieszenie akcji
serca, neutropenia (zmniejszenie liczby neutrofili), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi)
i agranulocytoza (brak granulocytów we krwi), kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra
niewydolność nerek, kamica moczowa, zaburzenia w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu,
zwłaszcza u pacjentów z przerostem gruczołu krokowego

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl