• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Febrisan Zatoki 12 tabletek

Paracetamolum, Coffeinum, Phenylephrinum

 6,30 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Lek zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, fenylefrynę i kofeinę. Paracetamol działa
przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych
nosa, udrożniając przewody nosowe. Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy oraz wspomaga działanie przeciwbólowe paracetamolu.
Dawka:1 tabletka zawiera:
Paracetamol 500 mg
Kofeina 25 mg
Fenylefryny chlorowodorek 5 mg
Opakowanie:1 tabletka zawiera:
Paracetamol 500 mg
Kofeina 25 mg
Fenylefryny chlorowodorek 5 mg

substancje pomocnicze: powidon, krospowidon, skrobia kukurydziana żelowana, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), sodu stearylofumaran, otoczka Opadry II Yellow (hypromeloza, polidekstroza, tytanu dwutlenek (E171), talk, maltodekstryna, trójglicerydy nienasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, żelaza tlenek żółty (E172), żółcień chinolinowa (E 104)), otoczka Opadry Fx Yellow (karmeloza sodowa, maltodekstryna, glukoza jednowodna, krzemian glinowo-potasowy (E 555), dwutlenek tytanu (E171), żelaza tlenek czerwony (E172), lecytyna sojowa).
Wskazania:Febrisan Zatoki stosuje się w:
• krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy takich jak: gorączka, dreszcze, bóle
głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar, oraz obrzęk błony śluzowej nosa i zatok
przynosowych.
Przeciwwskazania:Nie należy stosować leku Febrisan Zatoki w przypadku:
nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, nadciśnienia tętniczego, tętniaków, nadczynności
tarczycy, chorób serca, ciężkiej niewydolności nerek, niewydolności wątroby, cukrzycy, wrodzonego niedoboru enzymu: dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, leczenia inhibitorami MAO oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu, β-adrenolitykami, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, zydowudyną, jaskry z wąskim kątem przesączania, ciąży, karmienia piersią, choroby alkoholowej. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Dawkowanie:Stosować doustnie, po posiłku, popijając dużą ilością wody.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
1-2 tabletki, co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę. Nie stosować dłużej niż 7 dni bez zalecenia lekarza.
Ciąża:Nie stosować w okresie ciąży.
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty
Niepożądane:Jak każdy lek, Febrisan Zatoki może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane obejmują:
• Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: pokrzywka, wysypka, rumień.
• Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: obrzęk naczynioruchowy.
• Zaburzenia oddechowe, klatki piersiowej i śródpiersia: napad astmy oskrzelowej.
• Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby, niewydolność wątroby.
• Zaburzenia układu nerwowego: bóle i zawroty głowy, zaburzenia snu (bezsenność), lęk, niepokój, drżenia mięśniowe, drażliwość, niemożność skupienia uwagi.
• Zaburzenia serca: niewielkie podwyższenie ciśnienia tętniczego, obniżenie ciśnienia tętniczego aż do objawów wstrząsu, przyspieszenie akcji serca.
• Zaburzenia krwi i układu chłonnego: neutropenia (brak pewnego rodzaju krwinek białych -
granulocytów), trombocytopenia (niedobór płytek krwi) i agranulocytoza (brak granulocytów).
• Zaburzenia nerek i dróg moczowych: kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra
niewydolność nerek, kamica moczowa, zaburzenia w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu,
zwłaszcza u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl