• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Metafen 50 tabletek

Ibuprofenum, Paracetamolum

 16,98 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Metafen jest lekiem w postaci tabletek do podawania doustnego.

Zawiera dwie substancje czynne ibuprofen oraz paracetamol wykazujące działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
Opakowanie:50 tabletek
Wskazania:- bóle różnego pochodzenia, w tym: bóle głowy, migrena, bóle menstruacyjne, bóle zębów, bóle mięśni, bóle kości i stawów, bóle lędźwiowo-krzyżowe, bóle pourazowe, nerwobóle.

- Gorączka w przebiegu przeziębienia, zakażeń wirusowych i innych chorób.
Przeciwwskazania:- uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku
- uczulenie (nadwrażliwość) na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy;
- występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego (choroby skóry i błon śluzowych, charakteryzującej się występowaniem obrzęków),
- skurczu oskrzeli, nieżytu nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ
- ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby
- choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (czynnej lub w wywiadzie); perforacji lub krwawień, również tych występujących po zastosowaniu leków z grupy NLPZ
- ciężkie nadciśnienie tętnicze
- ciężka choroba układu sercowo-naczyniowego, tachykardii (przyspieszonej akcji serca), dławicy piersiowej
- ciężka niewydolność serca
- ciąża i karmienie piersią
- jednoczesne przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych oraz w skazie krwotocznej (skłonności do krwawień w obrębie np. skóry i błon śluzowych, nosa, układu pokarmowego)
- zatrzymanie moczu
- jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2
u pacjentów u których występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6 fosforanowej
- u dzieci w wieku poniżej 12 lat
- choroba alkoholowa
Dawkowanie:Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek przeznaczony do stosowania doustnego.

Zalecana dawka:

Dorośli: jednorazowo 1 lub 2 tabletki.
W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę.

Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży:

Dzieci w wieku powyżej 12 lat:jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.
Metafen zaleca się przyjmować po posiłku.

Jeśli dolegliwości utrzymują się po 3 dniach leczenia należy skontaktować się z lekarzem.

Przyjmowanie leku w najmniejszej dawce skutecznej przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów, zmniejsza ryzyko działań niepożądanych.
Skład:Substancjami czynnymi leku są ibuprofen oraz paracetamol. Każda tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu i 325 mg paracetamolu.
Pozostałe składniki to: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian.
Ciąża:Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek jest przeciwwskazany w okresie ciąży i karmienia piersią.
Niepożądane:Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Wszystkie działania niepożądane zawarte są w ulotce dołączonej do opakowania.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl