• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Gaviscon smak mięty zawiesina 150ml

Natrii alg. Natrii hydrogenoc. Calcii ca

 10,58 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Lek Gaviscon o smaku mięty należy do grupy leków nazywanych „środkami hamującymi refluks
żołądkowo-przełykowy”, który tworzy ochronną warstwę utrzymującą się na powierzchni treści
żołądkowej zapobiegając cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej z żołądka, co powoduje ból
i uczucie dyskomfortu w przełyku.

Dawka:Substancjami czynnymi leku w każdej dawce 10 ml są 500 mg alginianu sodu, 267 mg wodorowęglanu sodu oraz 160 mg węglanu wapnia.
Opakowanie:150 ml
Wskazania:Gaviscon o smaku mięty jest stosowany w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-
-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność (związana z refluksem), na przykład po
posiłkach lub w czasie ciąży a także u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.

Przeciwwskazania:- u pacjenta stwierdzono reakcje alergiczne (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik leku
objawiające się jako trudności w oddychaniu lub wysypki skórne
Dawkowanie:
Lek należy wstrząsnąć przed użyciem.

Dorośli w tym osoby w podeszłym wieku i dzieci w wieku 12 lat i powyżej: 10–20 ml po posiłkach
i przed snem (do czterech razy na dobę).

Dzieci w wieku poniżej 12 lat: podawać tylko po konsultacji z lekarzem.

Skład:Substancjami czynnymi leku w każdej dawce 10 ml są 500 mg alginianu sodu, 267 mg wodorowęglanu sodu oraz 160 mg węglanu wapnia.
Inne składniki leku to karbomer 974P, metylu (E218) i propylu (E216) parahydroksybenzoesan, sacharyna sodowa, sodu wodorotlenek, aromat miętowy nr 4, aromat miętowy nr 5 oraz woda oczyszczona.

Ciąża:Lek ten można stosować podczas ciąży i karmienia piersią.
Niepożądane:Jak każdy lek, Gaviscon o smaku mięty może powodować działania niepożądane, chociaż nie u
każdego one wystąpią.

Jeśli wystąpią działania niepożądane należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem .
Bardzo rzadko (mniej niż 1 na 10 000 pacjentów) mogą wystąpić reakcje alergiczne na składniki leku. Mogą wystąpić objawy takie jak wysypki skórne, świąd, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła.
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.


Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl