• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Ibufen dla dzieci 0,1g/5ml truskawka 100ml

Ibuprofenum

 11,73 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie
Dawka:5 ml leku zawiera 100 mg ibuprofenu.
Opakowanie:100ml
Wskazania:- Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego.
- Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:
- bóle głowy, gardła, mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych;
- bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazu narządu ruchu (nadwerężenia, skręcenia);
- bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne;
- bóle zębów, bóle po ekstrakcji zębów, bóle na skutek ząbkowania;
- bóle głowy;
- bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.
Przeciwwskazania:• jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), lub którykolwiek r, pozostałych składników tego leku ;
• jeśli pacjent miał w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych;
• jeśli pacjent ma czynną lub przebytą chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, (dwa lub więcej odrębne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia), z perforacją lub krwawieniem, również z tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ;
• jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca;
• jeśli pacjent przyjmuje jednocześnie inne nicstcrołdowc leki przeciwzapalne, w tym inhibitory

Dawkowanie:Dzieciom poniżej 6 miesiąca życia lek podawać wyłącznie po konsultacji z lekarzem i na jego zalecenie.
Lek jest przeznaczony do doraźnego stosowania. Jeśli objawy utrzymują się lub nasilają lub jeżeli wystąpią nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem. Bez konsultacji z lekarzem stosować nie dłużej niż 3 dni.
Stosować doustnie.
Zalecana dawka dobowa leku to 20 do 30 mg/kg masy ciała podana w dawkach podzielonych według poniższego schematu:
Niemowlęta od 3 do 6 miesięcy (5 kg do 7,6 kg): 3 razy po 2,5 ml w ciągu doby (co odpowiada 150 mg ibuprofenu/ dobę).
Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy (7,7 kg do 9 kg): 3 do 4 razy po 2,5 ml w ciągu doby (co odpowiada 150 - 200 mg ibuprofenu/ dobę).
Dzieci od 1 do 3 lat (10 kg do 15 kg): 3 razy po 5 ml w ciągu doby (co odpowiada 300 mg ibuprofenu/ dobę).
Dzieci od 4 do 6 lat (16 kg do 20 kg): 3 razy po 7,5 ml w ciągu doby (co odpowiada 450 mg ibuprofenu/ dobę).
Dzieci od 7 do 9 lat (21 kg do 29 kg): 3 razy po 10 ml w ciągu doby (co odpowiada 600 mg ibuprofenu/ dobę).
Dzieci od 10 do 12 lat (30 kg do 40 kg): 3 razy po 15 ml w ciągu doby (co odpowiada 900 mg ibuprofenu/ dobę). Dawkę można powtarzać co 6-8 godzin z zachowaniem co najmniej 4 godzinnej przerwy między kolejnymi dawkami.
Skład:Substancją czynną leku jest ibuprofen. 5 ml leku zawiera 100 mg ibuprofenu.
Substancje pomocnicze to: hypromeloza, guma ksantan, glieerol (E 422), sodu benzoesan (E 211), małtitol ciekły (E 965), sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, sacharyna sodowa (E 954), sodu chlorek, aromat truskawkowy, woda oczyszczona.

Ciąża:Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Niepożądane:Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one
wystąpią.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl