• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Ibufen dla dzieci Forte truskawka 40ml

Ibuprofenum

 7,10 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Ibufen dla dzieci forte należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Dawka:5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu.
Opakowanie:40ml
Wskazania:Lek jest przeznaczony do stosowania u dzieci, młodzieży i osób dorosłych w następujących przypadkach:
- gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych);
- bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (także bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego).

Przeciwwskazania:• jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen lub na którykolwiek z pozostałych składników leku Ibufen dla dzieci forte,
• jeśli u pacjenta kiedykolwiek występowała duszność, astma, nieżyt nosa lub pokrzywka po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych podobnych leków przeciwbólowych (NLPZ),
• jeśli u pacjenta występuje lub występowało w przeszłości owrzodzenie żołądka i (lub) dwunastnicy, albo występuje lub występowało krwawienie z żołądka,
• jeśli u pacjenta występowało krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ,
• jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką chorobę wątroby, nerek lub niewydolność serca,
• nie podawać dzieciom o masie ciała poniżej 10 kg (do 1 roku życia),
• jeśli u pacjenta występują zaburzenia krzepnięcia krwi,
• jeśli u pacjenta stwierdzono krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie,
• jeśli u pacjenta występuje ciężkie odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów),
• w okresie ostatnich trzech miesięcy ciąży,

Dawkowanie:Określając dawkę ibuprofenu należy uwzględnić masę ciała (mc.) i wiek pacjenta. Zwykle stosowana dawka pojedyncza ibuprofenu wynosi od 7 do 10 mg/kg mc., aż do maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 30 mg/kg mc., podzielonej na 3 do 4 pojedynczych dawek.
Minimalna przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami wynosi 6 godzin.

Skład:Substancją czynną leku jest ibuprofen. 5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu.
Ponadto lek zawiera: makrogologlicerolu hydroksystearynian, gumę ksantan, glicerol, sodu benzoesan (E 211), kwas cytrynowy jednowodny, disodu fosforan dwunastowodny lub disodu fosforan dwuwodny, sacharynę sodową, maltitol ciekły, aromat truskawkowy, wodę oczyszczoną.

Ciąża:Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Należy unikać stosowania tego leku w ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej. Podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży nie wolno przyjmować leku, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.

Niepożądane:Jak każdy lek Ibufen dla dzieci forte może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Lek Ibufen dla dzieci forte jest na ogół dobrze tolerowany, jednak w trakcie jego stosowania mogą wystąpić działania niepożądane.


Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl