• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Ibuprofen Teva Max 400mg 20 tabletek

Ibuprofenum

 6,96 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Opakowanie:20 tabletek
Wskazania:Lek Ibuprofen Teva jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawowym:
- bólu o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu
- gorączki.
Przeciwwskazania:Kiedy nie stosować leku Ibuprofen Teva:
- jeśli u dziecka występuje uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen lub jakikolwiek składnik leku

Ibuprofen Teva
- jeżeli dziecko w przeszłości reagowało skurczem oskrzeli, napadami astmy, obrzękiem błony
śluzowej nosa, obrzękiem naczynioruchowym lub reakcjami skórnymi po podaniu kwasu
acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ)
- jeśli występują niesprecyzowane zaburzenia tworzenia krwi
- jeśli występuje lub występowała czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub)
dwunastnicy (wrzody trawienne) lub krwawienie z przewodu pokarmowego (dwa lub więcej
różnych potwierdzonych epizodów owrzodzeń lub krwawienia)
- jeśli u dziecka występowały wcześniej krwawienia z przewodu pokarmowego lub perforacja w
związku z leczeniem NLPZ
- jeśli występuje krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie
- jeśli u dziecka występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek lub ciężkie,
niekontrolowane lekami dolegliwości serca
- jeśli u dziecka występuje ciężka niewydolność serca
- jeśli występuje ciężkie odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niedostatecznym
pobieraniem płynów)
- podczas ostatnich 3 miesięcy ciąży
Dawkowanie:Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Skład:- Substancją czynną leku jest ibuprofen.
1 ml syropu zawiera 20 mg ibuprofenu.
2,5 ml syropu zawiera 50 mg ibuprofenu.

- Pozostałe składniki leku to: guma ksantan, polisorbat 80, potasu sorbinian (Ph. Eur.), kwas
cytrynowy jednowodny, sacharyna sodowa, sacharoza, glukoza bezwodna, aromat truskawkowy,
aromat śmietankowy, woda oczyszczona.
Ciąża:Ciąża
W przypadku zajścia w ciążę podczas przyjmowania leku Ibuprofen Teva należy powiadomić o tym lekarza. Ibuprofen można stosować podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka leku Ibuprofen Teva nie wolno stosować w ostatnim trymestrze ciąży.

Karmienie piersią
Substancja czynna – ibuprofen oraz produkty jej metabolizmu przenikają do mleka kobiet karmiących piersią jedynie w niewielkich ilościach. Ze względu na fakt, że dotychczas nie poznano negatywnych skutków stosowania ibuprofenu u niemowląt karmionych piersią, zasadniczo nie trzeba przerywać karmienia piersią na czas krótkotrwałego stosowania leku w zalecanej dawce w leczeniu małego do umiarkowanie nasilonego bólu lub gorączki.
Niepożądane:Jak każdy lek, lek Ibuprofen Teva może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego
one wystąpią.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl