• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Paracetamol 120mg/5ml 100ml GALENA

Paracetamolum

 5,63 zł
Dostępność: towar dostępny
op.

Działanie:Paracetamol Galena jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym w postaci syropu, przeznaczonym głównie dla dzieci.

Paracetamol Galena stosuje się w bólu różnego pochodzenia o małym i średnim nasileniu (ból głowy, zębów, mięśni, stawów, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne). W gorączce w przeziębieniach i stanach grypopodobnych.
Opakowanie:100ml
Przeciwwskazania:Nie należy stosować leku, gdy występuje nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Leku nie należy stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci bez zalecenia lekarza. Przeciwwskazaniem jest: ciężka niewydolność wątroby lub nerek, stosowanie inhibitorów M AO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu oraz wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.

Przedawkowanie leku Paracetamol Galena może stanowić zagrożenie życia. W czasie stosowania należy kontrolować, czy zażywane równocześnie inne środki nie zawierają paracetamolu.
Dawkowanie:U dzieci zalecana dawka wynosi 10 do 15 mg/ kg mc. co 4 godziny do 4 razy na dobę, przykładowo: od 2 lat do 6 lat od 120 mg do 240 mg (od 5 ml do 10 ml), od 6 lat do 12 lat od 240 mg do 480 mg (od 10 ml do 20 ml).

U dzieci w wieku do 2 lat tylko na zalecenie lekarza.

Bez zalecenia lekarza nie podawać dłużej niż 3 dni. Maksymalna dawka dobowa u dzieci wynosi 65 mg/ kg mc.
Skład:100 ml syropu zawiera substancję czynną: paracetamol, 2,4 g oraz substancje pomocnicze: glicerol, sorbitol (E 420), powidon, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), czerwień koszenilowa (E 124), aromat owoce leśne, woda oczyszczona.
Ciąża:Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Niepożądane:Jak każdy lek, lek Paracetamol Galena może powodować działania niepożądane.

Skórne reakcje nadwrażliwości (wysypka, świąd, pokrzywka, rumień, plamica barwnikowa). Zaburzenia czynności nerek.

Zaburzenia żołądkowo-j elito we (pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty).

Zaburzenia hematologiczne (granulocytopenia - zmniejszenie we krwi liczby granulocytów, agranulocytoza - brak we krwi granulocytów, trombocytopenia - zmniejszenie we krwi liczby płytek krwi, methemoglobinemia utrata zdolności przenoszenia tlenu przez hemoglobinę).

Uszkodzenie wątroby ze zwiększoną aktywnością enzymów wątrobowych. Opisano kilka przypadków z typowymi objawami rozpoczynającego się wstrząsu.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl