• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Jovesto 5mg 30 tabletek

Desloratadinum

Producent: SANDOZ GMBH
 17,89 zł
Dostępność: brak na magazynie


Działanie:Lek Jovesto łagodzi objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (zapalenia błony śluzowej nosa spowodowanego przez alergię, np. kataru siennego lub uczulenia na roztocza w kurzu). Do objawów należy kichanie, wodnisty katar lub świąd nosa, świąd podniebienia oraz świąd, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.
Dawka:Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg desloratadyny.
Opakowanie:30 tabletek
Wskazania:Stosowanie leku Jovesto wskazane jest u dorosłych i młodzieży w wieku co najmniej 12 lat.
Przeciwwskazania:Jeśli pacjent ma alergię (nadwrażliwość) na desloratadynę, loratadynę lub na którykolwiek
z pozostałych składników leku Jovesto.
Dawkowanie:Lek Jovesto należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zazwyczaj stosowana dawka to:
Dorośli i młodzież w wieku co najmniej 12 lat: jedna tabletka raz na dobę.
Tabletkę połykać z posiłkiem lub bez posiłku.
Skład:Substancją czynną leku jest desloratadyna. Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg desloratadyny.

Pozostałe składniki leku to:
rdzeń tabletki: skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, hypromeloza, krzemionka koloidalna bezwodna, uwodorniony olej roślinny (typu 1);

otoczka Opadry Blue 03B50689: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 400,
indygotyna, lak (E132).
Ciąża:W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Nie zaleca się stosowania leku Jovesto w czasie ciąży i karmienia piersią.
Niepożądane:Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane u dorosłych po zastosowaniu leku Jovesto były takie same, jak po
zastosowaniu placebo (niezawierającego substancji czynnej), choć częściej zgłaszano uczucie zmęczenia, suchość w jamie ustnej i ból głowy.
‚U młodzieży ból głowy był najczęściej występującym działaniem niepożądanym.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl