• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Nurofen dla dzieci Forte 0,2g/5ml 50ml + dozownik

Ibuprofenum

 17,28 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:5 ml zawiesiny doustnej Nurofen dla dzieci Forte zawiera 200 mg ibuprofenu, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek łagodzi takie dolegliwości jak gorączka, ból i obrzęk.
Dawka:5 ml leku zawiera 200 mg ibuprofenu.
Opakowanie:50ml
Wskazania:Lek Nurofen dla dzieci Forte jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w
następujących przypadkach:
- gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu
odczynu poszczepiennego),
- bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych; bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwerężenia, skręcenia); bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne; bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania; bóle głowy; bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.
Przeciwwskazania:Leku nie należy stosować u pacjentów:
- z nadwrażliwością na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku oraz na
inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ),
- u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków
przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
- z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub przebytą, perforacją lub
krwawieniem, również z tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,
- z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca,
- przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory
COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych),
- w III trymestrze ciąży,
- ze skazą krwotoczną.

Dawkowanie:Niemowlęta od 3 do 6 miesięcy (5-7,6 kg) : 3 razy po 1,25 ml w ciągu doby (co odpowiada 150 mg ibuprofenu/ dobę)

Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy (7,7-9 kg): 3 do 4 razy po 1,25 ml w ciągu doby (co
odpowiada 150-200 mg ibuprofenu/ dobę)

Dzieci od 1 do 3 lat (10-15 kg): 3 razy po 2,5 ml w ciągu doby (co odpowiada 300 mg
ibuprofenu/ dobę)

Dzieci od 4 do 6 lat (16-20 kg) : 3 razy po 3,75 ml w ciągu doby (co odpowiada 450 mg ibuprofenu/ dobę)

Dzieci od 7 do 9 lat (21-29 kg): 3 razy po 5 ml w ciągu doby (co odpowiada 600 mg
ibuprofenu/ dobę)

Dzieci od 10 do 12 lat (30-40 kg): 3 razy po 7,5 ml w ciągu doby (co odpowiada 900 mg ibuprofenu/ dobę).
Skład:Substancją czynną leku jest Ibuprofen – 5 ml leku zawiera 200 mg ibuprofenu.
Inne składniki leku to sodu benzoesan, glicerol, maltitol ciekły, sacharyna sodowa, kwas
cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, hypromeloza, guma ksantan, sodu chlorek, taumatyna (E957), aromat truskawkowy, azorubina (E122), woda oczyszczona.
Ciąża:Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku. Podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży nie wolno przyjmować leku, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko
wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.
Ibuprofen może w niewielkich ilościach przenikać do mleka karmiących matek. Nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, tak więc w zasadzie nie ma konieczności odstawiania niemowląt od piersi.
Niepożądane:Jak każdy lek, Nurofen dla dzieci może spowodować działania
niepożądane. Wszystkie możliwe działania niepożądane zawarte są w ulotce dołączonej do opakowania.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl