• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Apap noc 500mg + 25mg 24 tabletki

Paracetamolum, Diphenhydraminum

 10,98 zł
Dostępność: towar dostępny
op.

Działanie:APAP Noc to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy. Łagodzi ból, ułatwia zasypianie i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu.
Dawka:Paracetamolum 500mg + Diphenhydramini hydrochloridum 25 mg
Opakowanie:24 tabletki powlekane
Wskazania:Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe leczenie bólu, w tym: bólu głowy, bólów kostno-stawowych, bólu mięśni, bólu zębów, bólów menstruacyjnych, nerwobóli, bólów związanych z przeziębieniem i grypą, powodujących trudności w zasypianiu.
Przeciwwskazania:Nie stosowac leku:
- jeśli u pacjenta wcześniej obserwowano objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku;
- jeśli występują następujące schorzenia: ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, jaskra, rozrost gruczołu krokowego, porfiria, astma oskrzelowa w fazie zaostrzenia;
- podczas leczenia inhibitorami MAO (leki stosowane w depresji) i w okresie do
2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.

Dawkowanie:Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 lub 2 tabletki na 30 minut przed snem. Nie powinno się stosować leku dłużej niż 7 dni bez porozumienia z lekarzem. Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Ciąża:Leku nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.
Niepożądane:Jak każdy lek, APAP Noc może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Należą do nich:
- zaburzenia krwi i układu chłonnego: opisywano pojedyncze przypadki niedokrwistości, zahamowania czynności szpiku kostnego, małopłytkowości (zmniejszenie liczby płytek krwi), agranulocytozy (bardzo znaczne zmniejszenie lub brak krwinek białych) leukopenii (zmniejszenia ilości leukocytów), neutropenii (zmniejszenie ilości granulocytów obojętnochłonnych);
- zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości, tj. pokrzywka, rumień, wysypka (w tym uogólniona), obrzęki, bardzo rzadko obrzęk krtani, obrzęk naczynioruchowy i wstrząs anafilaktyczny (zaburzenia świadomości, niska produkcja moczu, hiperwentylacja, znaczne osłabienie), zespół Stevens-Johnsona (pęcherzowy rumień wielopostaciowy), toksyczna nekroliza naskórka;
- zaburzenia psychiczne: dezorientacja, niepokój;
- zaburzenia układu nerwowego: senność, zaburzenia uwagi, zawroty głowy;
- zaburzenia oka: niewyraźne widzenie;
- zaburzenia serca: tachykardia, arytmia;
- zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: suchość błon
śluzowych jamy ustnej, gardła i nosa, bardzo rzadko skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne;
- zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha, zaburzenia trawienia, zaburzenia żołądkowo-jelitowe; bardzo rzadko krwotok, ostre lub przewlekłe zapalenie trzustki;
- zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: bardzo rzadko może wystąpić ostre uszkodzenie wątroby w wyniku przedawkowania paracetamolu, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka;
- zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: świąd, pocenie się, bardzo rzadko plamica;
- zaburzenia nerek i dróg moczowych: zatrzymanie moczu, martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania; nefropatia, tubulopatia (uszkodzenie nerek).

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl