• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Apap Extra 500mg + 65mg 24 tabletki

Paracetamolum, Coffeinum

 11,49 zł
Dostępność: towar dostępny
op.

Działanie:APAP Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zawiera jako substancje czynne paracetamol i kofeinę. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Dodatkowo kofeina działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. APAP Extra służy do doraźnego łagodzenia dolegliwości bólowych.
Wskazaniem do stosowania leku są bóle o różnej etiologii: głowy, w tym migrena, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kpstno-stawowe, pooperacyjne i poura¬zowe. Lek łagodzi objawy przeziębienia i grypy, takie jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.
Dawka:paracetamol 500 mg, kofeina 65 mg.
Opakowanie:24 tabletki powlekane
Wskazania:Wskazaniem do stosowania leku są bóle o różnej etiologii: głowy, w tym migrena, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kstno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Lek łagodzi objawy przeziębienia i grypy, takie jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.
Przeciwwskazania:Leku nie należy stosować:
• gdy wcześniej obserwowano objawy uczulenia na paracetamol lub którykolwiek składnik leku:
• gdy występują następujące schorzenia; wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca;
• podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
Dawkowanie:1 lub 2 tabletki co 4 do 6 godz. (maksymalnie 8 tabletek
na dobę).
Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Skład:Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 500 mg, kofeina 65 mg. Pozostałe składniki leku to: substancje pomocnicze: powidon, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian; w skład otoczki tabletki wchodzą: hypromeloza 5, hypromeloza 15, makrogol 3350.
Ciąża:Nie stosować w l trymestrze ciąży. W II i III trymestrze przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.Nie stosować w okresie karmienia piersią.
Niepożądane:Jak każdy lek, APAP Extra może powodować działania niepożądane chociaż nie u każdego one wystąpią.
Częstość możliwych działań niepożądanych wymienionych poniżej określono następująco:
• bardzo często: (występują u więcej niż 1 osoby na 10);
• często: (występują u 1 do 10 osób na 100);
• niezbyt często: (występują u 1 do 10 osób na 1 000);
• rzadko: (występują u 1 do 10 osób na 10 000);
• banjzo rzadko: (występują u mniej niż 1 osoby na 10 000);
• nieznana: (częstość nie może być określona na pod¬stawie dostępnych danych).
Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 osób na 10 000 pacjentów stosujących lek):
• skórne reakcje alergiczne, tj pokrzywka, wysypka,
• nudności, wymioty, bóle brzucha.
Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 osoby na 10 000 pacjentów stosujących lek):
• małopłytkowość, agranulocytoza (brak jednego rodzaju białych krwinek),
• zawroty głowy,
• martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania; kolka nerkowa.
W przypadku, gdy produkt zawierający kofeinę będzie podawany w zalecanym dawkowaniu w połączeniu z kofeiną zawartą w pożywieniu możliwe jest nasilenie objawów niepożądanych związanych ze wzrostem całkowitej dawki kofeiny takich jak: Działania niepożądane, których częstość jest nieznana (niemożliwa do określenia na podstawie dostępnych danych):
• niemiarowość rytmu serca,
• bezsenność, zaburzenia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość, zawroty głowy

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl