• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Apap Junior granulat 250mg 10 saszetek

Paracetamolum

 11,12 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Paracetamol należy do grupy farmakoterapeutycznej analgetyków (leków przeciwbólowych), które równocześnie działają jako leki przeciwgorączkowe i słabe leki przeciwzapalne. Lek APAP JUNIOR stosuje się w celu obniżenia gorączki i złagodzenia łagodnego lub umiarkowanego bólu.
Dawka:1 saszetka zawiera: paracetamol 250 mg;
Opakowanie:10 saszetek
Wskazania: Lek APAP JUNIOR stosuje się w celu obniżenia gorączki i złagodzenia łagodnego lub umiarkowanego bólu.
Przeciwwskazania:Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub
którykolwiek z pozostałych składników leku APAP JUNIOR. Jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby.

Dawkowanie:Dawka leku APAP JUNIOR zależy od wieku i masy ciała, zwykle jednorazowa dawka wynosi 10-15 mg paracetamolu na kilogram masy ciała, do całkowitej dawki dobowej do 60-75 mg/kg masy ciała.
Skład:1 saszetka zawiera:
substancję czynną: paracetamol 250 mg;
Ponadto lek zawiera: sorbitol (E 420), talk, kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, magnezu tlenek lekki, karmeloza sodowa, sukra-loza (E 955), magnezu stearynian, hypromeloza, kwas stearynowy, sodu laurylosiarczan, tytanu dwutlenek (E 171), symetykon, aromat truskawkowy (zawiera maltodekstrynę, gumę arabską, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, triacetynę, 3-hydroksy-2-metylo-4H-piran-4-on), aromat waniliowy (zawiera maltodekstrynę, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, sacharozę).

Ciąża:Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Podczas ciąży nie należy stosować paracetamolu przez dłuższy okres, w dużych dawkach lub w połączeniu z innymi lekami. W czasie ciąży lub karmienia piersią dozwolone jest stosowanie leku w dawkach leczniczych.
Niepożądane:Jak każdy lek, APAP JUNIOR może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Określenie „rzadko" oznacza: występuje od 1 do 10 osób na 10 000 stosujących lek.
Możliwe jest wystąpienie następujących rzadkich działań niepożądanych:
• niedokrwistość;
• niedokrwistość niehemolityczna i choroby szpiku kostnego z zaburzonym wytwarzaniem krwinek (zwane depresją szpiku kostnego);
• małopłytkowość;
• zaburzenia zewnątrzwydzielnicze trzustki, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki;
objawy alergiczne.
• pokrzywka
• reakcje anafilaktyczne;
• alergie na pożywienie i leki;
• choroby nerek.
Paracetamol to lek powszechnie stosowany, a doniesienia o występowaniu działań niepożądanych są rzadkie i zwykle związane z przedawkowaniem.
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl