• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Ibupar Forte 400mg 20 tabletek

Ibuprofenum

 4,47 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Ibupar forte jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), wykazującym
słabe do umiarkowanego działanie przeciwbólowe oraz działanie przeciwgorączkowe.
Ibuprofen jest wchłaniany z przewodu pokarmowego. Maksymalne stężenie ibuprofenu
w surowicy występuje po 1 do 2 godzin od podania doustnego.
Pokarm i leki zobojętniające sok żołądkowy nie hamują wchłaniania ibuprofenu.
Wskazania do stosowania:

- Bóle słabe do umiarkowanych różnego pochodzenia, np. bóle głowy, również
migrenowe, bóle zębów, mięśni, kości i stawów, bóle pourazowe, nerwobóle, bóle
towarzyszące przeziębieniu i grypie.
- Gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy i przeziębienia).
- Bolesne miesiączkowanie.
Opakowanie:20 tabletek
Przeciwwskazania:Nie należy stosować leku Ibupar forte, jeśli występują:

- Nadwrażliwość na ibuprofen lub którąkolwiek z substancji pomocniczych.
- Czynna lub występująca w przeszłości choroba wrzodowa żołądka i (lub)
dwunastnicy, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ.
- Ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca.
- Istniejące lub występujące w przeszłości objawy alergii w postaci kataru,
pokrzywki lub astmy oskrzelowej po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ.
- Ostatnie trzy miesiące ciąży.
- Jednoczesne przyjmowanie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym
wybiórczych inhibitorów COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych).
- Skaza krwotoczna.
Dawkowanie:Lek Ibupar forte należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.
W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
Dawka początkowa wynosi 400 mg (1 tabletka) jednorazowo lub 400 mg (1 tabletka)
co 4 do 6 godzin, w miarę potrzeby.
Nie należy stosować dawki większej niż 1200 mg (3 tabletki) na dobę.

Leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
Jeżeli mimo przyjmowania leku dolegliwości bólowe i gorączka nasilają się lub występują
nowe, dodatkowe objawy, po 2 dniach stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem.
W przypadku wrażenia, że działanie leku Ibupar forte jest za mocne lub
za słabe, należy zwrócić się do lekarza.
Skład:1 tabletka zawiera substancję czynną:
Ibuprofen 400 mg
oraz substancje pomocnicze:
Rdzeń: celuloza mikrokrystaliczna (101), skrobia ziemniaczana (gat. Superior
standard), krzemionka koloidalna bezwodna, kroskarmeloza sodowa, alkohol
poliwinylowy, sodu laurylosiarczan, sodu stearylofumaran.
Otoczka: makrogol (4000), hypromeloza (E 5), hypromeloza (E 15),
hydroksypropyloceluloza, żółcień pomarańczowa (E 110) lak, czerwień koszenilowa (E 124).
Ciąża:Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Stosowanie ibuprofenu podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży jest dozwolone
wyłącznie na zlecenie lekarza.
Nie należy stosować leku w ostatnich trzech miesiącach ciąży.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl