• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Nalgesin 275mg 30 tabletek

Naproxenum natricum

 11,49 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Nalgesin jest lekiem uśmierzającym ból, zmniejszającym stan zapalny i gorączkę.
Lek działa poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn.

Opakowanie:30 tabletek
Wskazania:Nalgesin stosowany jest w objawowym leczeniu:
- reumatoidalnego zapalenia stawów, osteoartrozy (choroby zwyrodnieniowej stawów), zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów
- ostrych stanów zapalnych narządu ruchu (np. zwichnięcia i skręcenia, bezpośrednie urazy, ból odcinka krzyżowo-lędźwiowego kręgosłupa, zapalenie kaletek maziowych, zapalenie pochewki maziowej ścięgien)
- ostrego napadu dny moczanowej
- bólu menstruacyjnego (bolesne miesiączkowanie)
- ostrego bólu pooperacyjnego i obrzęków (np. po zabiegu chirurgicznym, po usunięciu zęba).
Przeciwwskazania:- jeśli pacjent jest uczulony (nadwrażliwy) na naproksen sodowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku Nalgesin;
- jeśli u pacjenta występowały trudności z oddychaniem (astma oskrzelowa), pokrzywka lub zapalenie błony śluzowej nosa (nieżyt nosa) podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego oraz innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ, niesteroidowe leki przeciwreumatyczne);
- jeśli pacjent ma lub miał wrzód w żołądku lub jelitach, lub inne dolegliwości dotyczące
przewodu pokarmowego; - jeśli u pacjenta występowało krwawienie lub perforacja w obrębie przewodu pokarmowego podczas wcześniejszego stosowania NLPZ;
- jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek;
- jeśli pacjent ma ciężką niewydolność serca;
- podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży.
Dawkowanie:Lek Nalgesin należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Tabletki należy połykać popijając wodą, najlepiej podczas posiłku.
Skład:- Substancją czynną leku jest naproksen sodowy. Każda tabletka zawiera 275 mg naproxenu sodowego, co odpowiada 250 mg naproksenu.
Pozostałe składniki leku to: w rdzeniu tabletki: powidon K 30, celuloza mikrokrystaliczna, talk, magnezu stearynian oraz w otoczce tabletki Opadry YS-1R-4215, E 132**: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 8000 i indygotyna (E 132).
Ciąża:Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza.
Nie zaleca się stosowania soli sodowej naproksenu podczas ciąży. Lekarz oceni, czy korzyści dla matki przeważają nad ryzykiem dla dziecka. Dlatego też podczas ciąży można stosować ten lek tylko na zalecenie lekarza.
Niepożądane:Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Wszystkie możliwe działania niepożądane zawarte są w ulotce dołączonej do opakowania


Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl