• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Nurofen 200mg 48 tabletek

Ibuprofenum

 10,97 zł
Dostępność: brak na magazynie


Działanie:Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które wykazują zdolność łagodzenia takich dolegliwości jak ból, obrzęk i gorączka.
Dawka:1 tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu
Opakowanie:48 tabletek
Wskazania:Nurofen jest przeznaczony do stosowania w następujących przypadkach:
- bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m. in. ból
napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu);
- gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych);
- bolesne miesiączkowanie.
Przeciwwskazania:- z nadwrażliwością na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne;
- u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków
przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej;
- z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy występującą obecnie lub w przeszłości, perforacją lub krwawieniem z przewodu pokarmowego, w tym wywołanymi stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych;
- z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca,
- przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym leki zwane inhibitorami COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych);
- w III trymestrze ciąży; - ze skazą krwotoczną.
Dawkowanie:Do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat (o masie ciała powyżej 20 kg).
Nurofen należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem. Zazwyczaj stosuje się następujące dawkowanie:

Dzieci:
Optymalne dawkowanie znajduje się między 7 - 10 mg/kg masy ciała 3 do 4 razy na dobę, co odpowiada dawce dobowej 20 - 30 mg/kg. Zaleca się, aby w leczeniu bólu i gorączki nie przekraczać dawki dobowej 30 mg/kg/dobę.

Dzieci od 6 do 9 lat (20 do 30 kg): 1 tabletka 200 mg. W razie potrzeby, 1 tabletka co 6 godzin. Nie należy przekraczać dawki 3 tabletki/dobę (600 mg).

Dzieci od 9 do 12 lat (30 do 40 kg): 1 tabletka 200 mg.
W razie potrzeby, 1 tabletka co 4 do 6 godzin.
Nie należy przekraczać dawki 4 tabletki/dobę (800 mg).

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat (powyżej 40 kg):
Dawka początkowa – 2 tabletki, potem w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Tabletki należy popijać wodą. Nie stosować więcej niż 6 tabletek (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby. Należy zachować 4-godzinną przerwę pomiędzy dawkami.
Skład:Substancją czynną leku jest ibuprofen – 1 tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu

- Substancje pomocnicze to:

rdzeń tabletki: kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, sodu cytrynian, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna bezwodna;

otoczka cukrowa: karmeloza sodowa, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, sacharoza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000 tusz do nadruku: Opacode S-1-277001 (szelak, żelaza tlenek czarny (E 172), glikol propylenowy).
Ciąża:Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku Nurofen. Stosowanie podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży jest przeciwwskazane, ponieważ mogłoby to zwiększać w okresie okołoporodowym ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka.
Niepożądane:Jak każdy lek, Nurofen może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Wszystkie możliwe działania niepożądane zawarte są w ulotce dołączonej do opakowania.

Inne produkty kategorii... 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl