• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Nurofen Express Forte 400mg 10 saszetek

Ibuprofenum

 10,67 zł
Dostępność: brak na magazynie


Działanie:Lek Nurofen Express Forte rozpuszczalny zawiera ibuprofen 400 mg w postaci ibuprofenu z lizyną. Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Leki te działają poprzez zmianę odpowiedzi organizmu na ból, obrzęk i wysoką temperaturę.
Dawka:W każdej saszetce znajduje się 400 mg ibuprofenu w postaci ibuprofenu z lizyną.
Opakowanie:10 saszetek
Wskazania:Lek Nurofen Express Forte rozpuszczalny stosowany jest w leczeniu:
- łagodnego lub umiarkowanego bólu, takiego jak ból głowy, zęba, bóle miesiączkowe, bóle reumatyczne, mięśniowe i migrena.
- objawów przeziębienia i grypy, takich jak ból gardła i gorączka.
Przeciwwskazania:- jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku) oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ),
- jeśli u pacjenta po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
- jeśli pacjent ma czynną lub przebytą chorobę wrzodową żołądka i (lub) jelit, perforację lub krwawienie, również te związane z przyjmowaniem NLPZ,
- jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby, ciężką niewydolność nerek lub ciężką
niewydolność serca,
- jeśli pacjent przyjmuje jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych),
- jeśli pacjentka jest w III trymestrze ciąży,
- jeśli pacjent ma skazę krwotoczną.
Dawkowanie:Dorośli i dzieci w wieku 12 lat i starsze:
Do stosowania doustnego po rozpuszczeniu w wodzie.
Rozpuścić zawartość jednej saszetki w szklance wody, wymieszać i natychmiast wypić.
Można stosować jedną saszetkę do trzech razy na dobę.
Pomiędzy dawkami powinna być przerwa trwająca minimum sześć godzin.
Nie stosować więcej niż trzy saszetki w ciągu 24 godzin.
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Skład:W każdej saszetce znajduje się 400 mg ibuprofenu w postaci ibuprofenu z lizyną.

Ponadto lek zawiera:
Betadeks
Esencja cytrynowa (substancje i preparaty poprawiające smak i zapach pochodzenia naturalnego,
maltodekstryna, modyfikowana skrobia kukurydziana i tartrazyna E 102)
Sacharyna sodowa (E 954)
Sodu cyklaminian (E 952)
Sodu cytrynian (E 331)
Sacharoza
Ciąża:Nie należy stosować leku w ostatnich trzech miesiącach ciąży. Jeśli pacjentka jest w pierwszych sześciu miesiącach ciąży lub jeśli karmi piersią, powinna skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem tego leku.
Lek przenika do mleka matki, ale może być stosowany podczas karmienia piersią, jeśli jest
przyjmowany w zalecanej dawce oraz przez najkrótszy możliwy czas.
Niepożądane:Jak każdy lek, Nurofen może spowodować działania
niepożądane. Wszystkie możliwe działania niepożądane zawarte są w ulotce dołączonej do opakowania.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl