• Tel.: +48 601 426 667
  • e-mail: bok@apteka-leki.pl
Twój koszyk Suma:  0,00 zł
 
Apteka internetowa Apteka-Leki.pl - Kontakt

 
reklama
 
 

Nurofen 200mg dla dzieci od 6lat 6 tabletek*

Ibuprofenum

 7,20 zł
Dostępność: towar dostępny
op

Działanie:Tabletki powlekane z podstawową dawką ibuprofenu – 200 mg. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Opakowanie:6 tabletek
Wskazania:Bóle różnego pochodzenia (bóle głowy, bóle zębów np. po ekstrakcji, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu), gorączka, bolesne miesiączkowanie.
Dawkowanie:Dorośli i młodzież powyżej 12 lat (powyżej 40 kg):
Dawka początkowa dwie tabletki, następnie w razie potrzeby jedną lub dwie tabletki co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż sześć tabletek (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby. Należy zachować czterogodzinną przerwę pomiędzy dawkami.

W przypadku młodzieży i dorosłych, należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie produktu leczniczego jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu.

Dzieci
Do stosowania u dzieci w wieku powyżej 6 lat (o masie ciała powyżej 20 kg).

Dzieci:
Optymalne dawkowanie znajduje się między 7 - 10 mg/kg masy ciała 3 do 4 razy na dobę, co odpowiada dawce dobowej 20 do 30 mg/kg mc. Zaleca się, aby w leczeniu bólu i gorączki nie przekraczać dawki dobowej 30 mg/kg mc./dobę.

Dzieci od 6 do 9 lat (20 do 30 kg): 1 tabletka 200 mg.
W razie potrzeby, 1 tabletka co 6 godzin. Nie należy przekraczać dawki 3 tabletek/dobę (600 mg).

Dzieci od 9 do 12 lat (30 do 40 kg): 1 tabletka 200 mg.
W razie potrzeby, 1 tabletka co 4 do 6 godzin. Nie należy przekraczać dawki 4 tabletek/dobę (800 mg).

W przypadku dzieci należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie produktu leczniczego jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu.
Skład:1 tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu.

Użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również: 
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl