Okres jesienno-zimowy wiele osób wprawia w stan przygnębienia. Krótkie, zimne i pochmurne dni nie sprzyjają naszemu samopoczuciu. Jesienią często stajemy się ospali, a niesprzyjająca aktywnościom na świeżym powietrzu aura niestety nas rozleniwia. Tymczasem o dobre samopoczucie możemy zadbać, wprowadzając kilka zdrowych nawyków żywieniowych. Na czym polega dieta na dobre samopoczucie?

Wypadanie włosów jest częstym problemem dermatologicznym, który dotyczy zarówno pań, jak i panów. Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest wiele – niektóre wynikają z nieodpowiednich nawyków, inne z chorób, o których często nie wiemy. Dlatego wypadania włosów nie należy lekceważyć. Dowiedz się, jakie są przyczyny wypadania włosów oraz jakie są domowe sposoby na nadmierną ich utratę.

E-recepta to usługa skierowana do wszystkich pacjentów. Mogą z niej korzystać osoby, które zainstalowały aplikację, ułatwiającą zakup leków na receptę, jak i osoby, które z takiej aplikacji nie korzystają. Dowiedz się, jak długo ważna jest e-recepta. O czym warto pamiętać, realizując e-receptę?

Antybiotyki, leki na przewlekłe schorzenia, suplementy diety – niektórzy z nas przyjmują kilka, a w skrajnych przypadkach kilkanaście różnego rodzaju leków na dobę. Ważne, aby stosując poszczególne terapie, przyjmować leki w prawidłowy sposób. Nieodpowiednie zażywanie tabletek może nie tylko zredukować ich skuteczność, ale także zaszkodzić naszemu organizmowi. Dowiedz się, jak przyjmować leki, by były skuteczne i czego bezwzględnie nie robić?

Łojotokowe zapalenie skóry to przewlekła i stosunkowo często spotykana choroba – może na nią chorować nawet 3% populacji. Najczęściej objawia się w okresie dojrzewania, choć borykają się z nią osoby dorosłe oraz niemowlęta. Nieco częściej chorują na nią mężczyźni, przez co niektórzy specjaliści łączą ją z zaburzeniami męskich hormonów, przede wszystkim testosteronu. Poznaj przyczyny, objawy i sposób leczenia łojotokowego zapalenia skóry.

Adaptogeny znane są od tysiącleci. Stosowali je mieszkańcy Azji, Ameryki Południowej i Afryki, jednak swoją popularność zawdzięczają medycynie ajurwedyjskiej, czyli tradycyjnej medycynie indyjskiej, która w ostatnich latach zaczęła zdobywać uznanie w Europie u osób, które szukają naturalnych i skutecznych sposobów na zdrowie i dobre samopoczucie. Spośród wszystkich adaptogenów najczęściej wybieramy ashwagandę, po którą sięgamy przede wszystkim, gdy odczuwamy duży stres. Czy redukcja stresu to jedyna właściwość adaptogenów? Czy sława adaptogenów jest zasłużona, czy zawdzięczają ją jedynie dobremu marketingowi?

Infekcja dolnych dróg moczowych jest jedną z najczęstszych dolegliwości, z jakimi borykają się kobiety. Jej przyczyn jest naprawdę wiele, a wśród nich można znaleźć m.in. wzmożona aktywność seksualna czy cukrzyca. Za każdym razem jednak ból i dyskomfort związany z rozwojem zakażenia dolnych dróg moczowych jest równie dokuczliwy. Wówczas liczy się szybka i skuteczna walka z objawami, która w rezultacie powinna doprowadzić od zakończenia infekcji. W jaki sposób leczyć zakażenie dolnych dróg moczowych? Co powoduje jego wystąpienie?

W aptece nie brakuje leków dostępnych bez recepty. Wiele z nich ma szerokie zastosowanie, dzięki któremu są jednymi z najskuteczniejszych środków na wiele problemów zdrowotnych. Jednym z nich jest maść ichtiolowa, którą doskonale znają zarówno nasze mamy, jak i babcie. Czym jest ten specyfik? Dlaczego i w jakich sytuacjach warto go stosować? Co wchodzi w skład maści ichtiolowej i czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jej stosowania?

Zespół jelita drażliwego to choroba, o której nadal wiemy niewiele. Chociaż zmaga się z nią wiele osób, a jeszcze więcej jest niezdiagnozowanych, jej leczenie wymaga dużo czasu i samodyscypliny pacjenta. Dowiedz się, jakie są przyczyny i objawy zespołu jelita drażliwego oraz jak leczy się IBS.

Większość z nas uwielbia słońce – wygrzewanie się na nim poprawia nam nastrój i znacząco zwiększa produkcję witaminy D, niezbędnej dla utrzymania kondycji zdrowotnej. Niestety, jak pokazują badania, wielu miłośników opalania się, robi to źle. Poznaj zasady bezpiecznego opalania i dowiedz się, jak powinna wyglądać ochrona przeciwsłoneczna na plaży i nie tylko.