Żylaki nóg możemy odziedziczyć po rodzicach, dziadkach, a nawet pradziadkach. Niestety, jeśli mamy skłonności genetyczne, trudno będzie nam uniknąć powstawania żylaków. Możemy jednak sprawić, by były jak najmniejsze i jak najmniej groźne. Czasami jednak sami zapracowujemy na żylaki, a ze swoich błędów zdajemy sobie sprawę zbyt późno.

O HIV i AIDS słyszał chyba każdy z nas, choć wiele osób nie potrafi wskazać co, kryje się pod obiema nazwami. Czym jest HIV i czym jest AIDS? Jak uchronić się przed groźnym wirusem? I gdzie zrobić testy na HIV?

Na przyszłych rodziców czeka wiele trudnych decyzji do podjęcia. Nie kończą się one na wyborze imienia czy koloru ścian w dziecięcym pokoiku. Rodzice wybierają rodzaj pieluch, jakie będą stosować oraz to, czy będą podawać dziecku smoczek. Wokół smoczka narosło wiele mitów, przez co coraz więcej rodziców rezygnuje z podawania smoczków. Czy słusznie?

W drogeriach na półkach widzimy kremy na dzień i na noc tej samej marki i nawet samej linii. Często zastanawiamy się, czym różnią się dwa łudząco podobne do siebie kosmetyki. Czy wypuszczanie na rynek dwóch różnych kremów to chwyt marketingowy? A może faktycznie oba kosmetyki są niezbędne w codziennej pielęgnacji? Co powinniśmy wiedzieć i czym się sugerować, wybierając krem do twarzy?

Przy udziale kwasu foliowego powstają kwasy nukleinowe, w tym również DNA. Kwas foliowy odpowiedzialny jest za funkcjonowanie wszystkich komórek. Szczególnie ważną rolę odgrywa podczas rozwoju płodu, dlatego kwas foliowy najczęściej suplementowany jest przez kobiety w ciąży. Czy faktycznie trzeba przyjmować syntetyczny kwas foliowy? Co jest naturalnym źródłem kwasu foliowego?

Mocznik jest składnikiem skóry, który wpływa na poziom nawilżenia naszej cery. Pomimo tego, że mocznik stanowi jedynie 1% składu naskórka, jego obniżenie ma bezpośredni wpływ na suchość skóry i nieprzyjemne podrażnienie. Mocznik stosowany jako składnik produktów kosmetycznych jest bezwonny i bezbarwny. Produkty, które zawierają w swoim składzie mocznik, mają nieocenioną właściwość, jaką jest tworzenie bariery, która uniemożliwia wydostawanie się wody z głębokich warstw skóry. Stosowanie preparatów z mocznikiem przynosi pozytywny wpływ na naszą skórę na wielu płaszczyznach. Jest szczególnie polecany w przypadku  nadmiernego wysuszania się skóry ciała oraz przy zrogowaciałej skórze łokci i stóp.

Do łask wraca nie tylko medycyna naturalna, ale także zdrowy tryb życia i spożywanie produktów wyprodukowanych jedynie według zrównoważonych, ekologicznych metod. Dostępnych naturalnych środków nie brakuje, należy jednak poświęcić trochę czasu i znaleźć odpowiednie produkty pochodzenia roślinnego, które będą odpowiedzią na nasze dolegliwości. Ograniczmy dostarczanie chemii do naszego organizmu, z którą mamy kontakt na każdym kroku. Wystarczy zwrócić uwagę na skład produktów przez nas spożywanych… W ten sposób dostarczamy chemii do wewnątrz naszego organizmu, stosując kremy i balsamy wcieramy ją bezpośrednio w naszą skórę. Nawet niewielka zmiana przyniesie pozytywne efekty, poprawiając wygląd naszej skóry i włosów oraz poprawiając stan naszego zdrowia.

Obecne czasy nie należą do najłatwiejszych. Ciągły pośpiech i natłok informacji to czynniki, które są dobrze znane każdemu z nas. W dobie brakuje nam godzin na wykonanie wszystkich obowiązków i zajęcia relaksujące, które pozwoliłyby na oderwanie od codziennych problemów. Ciągłe zmęczenie i problemy, które pojawiają się niespodziewanie – potęgują złe samopoczucie i zwiększają poziom stresu. Jak zatem radzić sobie ze stresem tak, aby nie dominował w naszym życiu?

Większość z nas cyklicznie boryka się ze spuchniętymi nogami… Towarzyszą im zwykle nocne skurcze, opuchnięte stopy czy popękane naczynka na udach. Nie należy bagatelizować powyższych objawów, ponieważ mogą one wskazywać na niewydolność żylną w dolnych kończynach. Zaniedbanie tego może ostatecznie doprowadzić do powstawania problematycznych żylaków. Niestety kłopoty z krążeniem należą do jednych z najczęściej występujących przewlekłych chorób cywilizacyjnych, a prawdopodobieństwo występowania tych dolegliwości znacząco wzrasta wraz z wiekiem.

Pomimo tego, że wakacje kojarzą nam się zwykle z miesiącami takimi jak lipiec i sierpień, to entuzjastów styczniowych wyjazdów nie brakuje. Wszystko za sprawą warunków atmosferycznych, jakie panują w egzotycznych krajach. Przykładem takich miejsc jest Tajlandia czy Sri Lanka, gdzie najlepsza pogoda jest wtedy, kiedy u nas o temperaturach powyżej 25 stopni Celsjusza można tylko pomarzyć… Dlatego, gdy u nas za oknem deszcz ze śniegiem i śnieg, przeplatające się mrozy i roztopy, my podpowiadamy, jakie dobrze przygotować się do egzotycznych podróży.