Żylaki nóg to problem, który dotyka co piątego mężczyznę i aż co trzecią kobietę. Żylaki są więc powszechnie występującym schorzeniem, które nieleczone może prowadzić nawet do zapalenia żył. Dowiedz się, jakie są przyczyny żylaków na nogach i na czym polega ich leczenie.

Zmieniając nawyki żywieniowe, coraz częściej zależy nam nie tylko na utracie nadprogramowych kilogramów, ale także na zmianie stylu życia na zdrowy. Chcąc zadbać o swoje zdrowie, a przy okazji i środowisko naturalne, możemy sięgnąć po dietę wegetariańską. Zanim jednak zrezygnujemy z mięsa, powinniśmy poznać najważniejsze zasady diety wegetariańskiej. O czym należy pamiętać, przechodząc na dietę bez mięsa?

Siedzący tryb życia jest jednym z poważniejszych problemów cywilizacyjnych, z jakimi przyszło nam się mierzyć. Skutków nadmiernego siedzenia jest wiele, a jedną z nich jest ból pleców. Dowiedz się, jakie są jego przyczyny i jak radzić sobie z nim radzić.

Kwasy tłuszczowe omega-3 odgrywają ogromną rolę w utrzymaniu kondycji zdrowotnej. Ponieważ nie są one syntetyzowane przez nasz organizm, musimy ich dostarczać wraz z pożywieniem lub w odpowiedni sposób suplementować. Dowiedz się, jakie właściwości mają kwasy tłuszczowe omega-3 i jakie są jego źródła.

Choroba wrzodowa to schorzenie układu pokarmowego, która objawia się charakterystycznym bólem w nadbrzuszu. Często mylimy ją z nerwicą żołądka, niestety równie często bagatelizujemy. Dowiedz się, jakie objawy dają wrzody żołądka, jakie są ich przyczyny i jak leczy się chorobę wrzodową.

Jesień i zima to czas, kiedy o przeziębienia nie trudno. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa i zmienione procedury wizyt u lekarza, za wszelką cenę staramy się unikać wszelkich infekcji. Warto więc poznać kwiaty, owoce i zioła na przeziębienie, które pomogą nam uchronić się chorób, a także pomogą nam je szybciej zwalczyć. Warto mieć je w swojej domowej apteczce, szczególnie jesienią i zimą!

Nawał mleczny, chęć przedłużenia karmienia piersią lub powrót do pracy to najczęstsze powody, dla których kobiety korzystają z laktatora. Na rynku znajdziemy najróżniejsze modele – laktatory ręczne, laktatory elektryczne, które różnią się funkcjami i oczywiście ceną. Jeśli i Ty zastanawiasz się, jaki laktator wybrać, powinnaś poznać podstawowe różnice między poszczególnymi rodzajami tego urządzenia.

Ból pięty może wynikać ze wzmożonej intensywności w ciągu dnia. Jeśli ból stopy dokucza nam po wyprawie w góry, ale po odpoczynku następnego dnia przechodzi, nie ma powodów do obaw. Jednak gdy ból pięty nie mija, nie należy go lekceważyć, a czym prędzej zgłosić się do lekarza ortopedy. Czym może być spowodowany ból pięty i jak go leczyć?

Afty na błonie śluzowej jamy ustnej to otwarte owrzodzenia, występujące w postaci nadżerek. Spotykane najczęściej u osób dorosłych, częściej przyjmują mniejsze rozmiary i są stosunkowo mało dokuczliwe. Jednak gdy afta jest duża i pojawiła się w strategicznym miejscu, może być przyczyną silnego bólu. Dowiedz się, jakie są przyczyny powstawania aft na dziąśle, języku i wewnętrznej stronie policzków, jak je leczyć i jak zapobiegać ich powstawaniu.

Nagłe i bardzo bolesne skurcze łydek mogą pojawić się w każdej chwili – w pracy, podczas prowadzenia samochodu czy w trakcie snu. Ich przyczyny najczęściej są prozaiczne, choć zdarza się, że skurcze łydek są objawem poważnej choroby. Dowiedz się, jak zapobiegać skurczom łydek i co zrobić, jeśli już się pojawią?