Zioła, czyli rośliny o właściwościach leczniczych były już znane naszym przodkom, wiele pokoleń wstecz. Każda z nich cechuje się innym działaniem, łączenie ich zgodnie z opracowanymi recepturami przynosi określone korzyści. Zioła przynoszą ulgę w cierpieniu, chronią, zapobiegają problemom. Poznajcie najważniejsze i najcenniejsze sposoby FITOTERAPII, czyli leczenia chorób z zastosowaniem ziół.

Continue reading

Coraz przyjemniejsza pogoda zachęca do długich spacerów. Lasy, parki, tereny przy jeziorach, rzekach – to najchętniej wybierane miejsca na wycieczki. A w nich czekają całe gromady kleszczy. Badacze – meteorolodzy i przyrodnicy, określają ten sezon kleszczowym – to wyjątkowy rok pod względem ilości kleszczy, jakie się pojawiają w naszym otoczeniu. Dlatego przestrzegamy przed zagrożeniem i podpowiadamy jak zachować się w obliczu spotkania z insektem.

Continue reading

Pani Wiosna jest już z nami! Słońce towarzyszy nam wczesnym porankiem, a i wieczory mamy coraz dłuższe. Świat budzi się z zimowego snu. I pojawiają się standardowe refleksje: “jejku, co to za tłuszcz”, “zima mi nie służy”, “znów przybyło mi zbędnych kilogramów”. Taki urok zimy – mróz spowalnia nasz bieg życia, mniej wychodzimy z domu, częściej zamykamy się w domowych pieleszach, by spać i wypoczywać. Nie ma w tym nic dziwnego, że po zimie czujemy się grubsi i nie cieszymy się tak dobrą kondycją.

Continue reading

W ostatnim roku odbyła się kampania informacyjna “Kupuj w legalnych aptekach internetowych”. Akcja ta była odpowiedzią na powstające sklepy internetowej, mianujące się aptekami – wprowadzające w błąd pacjentów i zajmujące się handlem sfałszowanymi farmaceutykami. Dotyczy to w szczególności leków na potencję, na odchudzanie lub sterydów anabolicznych. W związku z rozwojem branży medycznej w internecie, coraz więcej osób korzysta z tego rodzaju udogodnień i kupuje leki, suplementy i wyroby farmaceutyczne przez internet. Nic więc dziwnego, że i oszuści rozpoczęli w sieci swoją akcję pod tytułem apteki internetowe.

Jak ustrzec się przed fałszywymi podmiotami? Jak ocenić czy wybrana apteka internetowa działa legalnie? Podpowiadamy jak zweryfikować aptekę online.

Continue reading

Jeśli chcesz zachować zdrowy wygląd i czuć się dobrze każdego dnia, zadbaj o swoje oczy. Poświęć chwilę, by przeanalizować swój tryb życia i zastanów się, czy aby na pewno wystarczająco troszczysz się o swój narząd wzroku?
Dlaczego warto zaopiekować się wzrokiem? Piekące, zaczerwienione spojówki potrafią nam nieźle dać w kość. Stan zdrowia naszych oczu bezpośrednio wpływa na cały organizm i tym samym kondycję psychiczną. Jak dbać o narząd wzroku, by cieszyć się zdrowiem i pięknym wyglądem?
Continue reading

Nerwice, znane z XIX-wiecznych powieści, przypisane kobietom, to najczęściej występujące zaburzenia psychiczne. Dotykają kobiet i mężczyzn w wieku od 25 do 45 lat. Związane są z zaburzeniami lękowymi, nie powodują zaburzeń odbioru rzeczywistości. Do momentu, kiedy nerwica pozostaje w sferze lekkich zaburzeń lękowych, a jej przyczyna zostaje zidentyfikowana i podjęte zostaną kroki ku wyleczeniu, nerwica nie stanowi zagrożenia. Jeśli jednak przyczyna fizycznych i psychicznych dolegliwości nie zostanie zidentyfikowana, pojawiają się silne zaburzenia nerwicowe, prowadzące do dezintegracji osobowości.
Continue reading