Spuchnięte, ciężkie i obolałe nogi – na te dolegliwości uskarżają się przede wszystkim kobiety. Niestety objawom tym często towarzyszy powstawanie żylaków. Co robić, by nogi po całym dniu pracy nie były spuchnięte? Jak zmniejszyć uczucie ciężkich nóg? Czy istnieje skuteczny sposób, by zapobiec powstawaniu żylaków?

Zmiany klimatyczne sprowadzają nad Polskę niebezpieczne zjawiska atmosferyczne. Do najczęstszych możemy zaliczyć gwałtowne burze, które tylko w tym roku zabiły kilka osób, a wiele raniło. Jak zachować się w trakcie burzy, by uniknąć porażenia piorunem? Jak udzielić pierwszej pomocy osobie, którą dosięgnął piorun?

Czystek to roślina pochodząca z regionu basenu Morza Śródziemnego. Na jego właściwościach leczniczych poznali się już starożytni, którzy wytwarzali z czystka miękką żywicę, zwaną ladanum. Była ona doskonałym lekarstwem na biegunkę, trudno gojące się rany oraz choroby dróg oddechowych. Jeśli szukamy rośliny, dzięki której wzmocnimy układ odpornościowy, układ naczyniowy czy serce, wybierzmy właśnie czystek. Działanie tej rośliny docenimy już po tygodniu codziennego picia herbaty!

Stres stał się elementem życia większości z nas. Stresują nas zarówno sytuacje bardzo przykre i niemiłe, ale stresujemy się także w okolicznościach, które powinny nas jedynie cieszyć. Niestety coraz to nowsze badania dowodzą, że długotrwały stres jest przyczyną wielu chorób, w tym chorób cywilizacyjnych. Jak radzić sobie ze stresem i cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem?

Piękna pogoda i długie dni zachęcają nas do pieszych wycieczek. Latem chętnie wędrujemy po górach, spacerujemy wzdłuż plaży nad morzem, a także zwiedzamy miasta, w których wcześniej nie byliśmy. Niestety zdarza się tak, że pierwszy dzień aktywnego wypoczynku kończą pojawiające się pęcherze na stopach. Czy możemy zapobiec ich powstawaniu i co zrobić, gdy już się pojawią?

Lejący się żar z nieba to wymarzona pogoda na wakacyjny urlop. Jednak, gdy obowiązki nie pozwalają nam wyjechać nad jezioro lub zostać w klimatyzowanym domu, wysokie temperatury stają się bardzo uciążliwe. Dowiedz się, jak przetrwać upały w mieście.

Powiększony brzuch, dyskomfort, niekiedy bóle w podbrzuszu – tak objawiają się wzdęcia. Chociaż są one kłopotliwe, najczęściej nie zwiastują żadnej choroby. Jednak nie musimy i nie powinniśmy się na nie godzić.  Istnieją bowiem skuteczne, domowe sposoby na wzdęcia, dzięki którym unikniemy ich powstaniu lub zwalczymy je, gdy już się pojawią. Sprawdź, jak zapobiegać i jak leczyć wzdęcia.

Alergia często mylona jest z przeziębieniem lub zapaleniem górnych dróg oddechowych. Trudności w rozpoznaniu objawów przeziębienia mają dorośli, a jeszcze trudniej jest rozróżnić przeziębienie od alergii u dzieci, szczególnie tych najmłodszych. A szybko postawiona prawidłowa diagnoza ma ogromne znaczenie – istnieją duże szanse, że nawet silna alergia u dzieci nie wywoła astmy oskrzelowej. Jak rozpoznać alergię u dzieci i rozróżnić ją od przeziębienia?

Oparzenia dzielimy ze względu na obszar ciała, jaki obejmują oraz stan tkanek po oparzeniu. Najczęściej do czynienia mamy z oparzeniami I i II, do oparzeń III stopnia całe szczęście dochodzi stosunkowo najrzadziej. Jak się zachować w przypadku oparzenia termicznego, jak wygląda pierwsza pomoc przy oparzeniach i kiedy niezbędna jest pomoc lekarza?

Podwyższony poziom cholesterolu negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i w krótkim czasie może prowadzić do schorzeń, a w dłuższej perspektywie nawet do śmierci. Chociaż na podwyższony poziom cholesterolu cierpi duży procent polskiego społeczeństwa, większość z nas ignoruje zagrożenia, jakie wiążą się ze złymi wynikami badań. W większości przypadków wystarczy jednak wprowadzić zmiany w codziennym menu i nieco ruchu do naszego trybu życia, by bez leków zwalczyć wysoki cholesterol.