Zmianę nawyków żywieniowych powinniśmy zacząć od wyeliminowania szkodliwych produktów i zastąpienia ich zdrowszymi zamiennikami. Jednym z nich jest rafinowany cukier, który jest wysokokaloryczny i posiada wysoki indeks glikemiczny. Na rynku znajdziemy wiele zamienników cukru, jednak nie wszystkie są jego lepszą alternatywą. Sprawdź, który zamiennik cukru jest najzdrowszy, które zamienniki warto stosować od czasu do czasu, a których należy unikać.

Chęć rzucenia palenia deklaruje nawet 8 na 10 palaczy. Bez względu na motywację zerwanie z nałogiem to proces żmudny i bardzo trudny. Statystyki wskazują, że palacze potrzebują średnio 8 prób, by definitywnie rzucić palenie. Dowiedz się, jak skutecznie rzucić palenie i dlaczego warto podjąć to niełatwe wyzwanie.

Czym różni się szczoteczka soniczna od szczoteczki elektrycznej? Komu przede wszystkim zaleca się używanie szczoteczki sonicznej? Dowiedz się, jak działa soniczna szczoteczka do zębów i dlaczego warto zastąpić nią tradycyjną szczoteczkę do zębów.

Mróz, zimny wiatr oraz ogrzewanie mają niekorzystny wpływ na naszą skórę. Odpowiednia pielęgnacja skóry zimą pozwoli nam zachować zdrową, nawilżoną skórę. Pielęgnujmy naszą skórę każdego dnia – przesuszenie negatywnie wpływa na nasz wygląd i przyspiesza starzenie się skóry. Sprawdź, jak dbać o skórę zimą i zmień swoje nawyki już dzisiaj!

Na bóle mięśniowe w okolicach pleców uskarżają się nie tylko osoby intensywnie trenujące, ale także osoby pracujące w jednej pozycji oraz osoby przebywające w przeciągu. Z bólem mięśni możemy radzić sobie w różny sposób – jednym ze skuteczniejszych i bezpieczniejszych dla naszego zdrowia jest stosowanie plastrów przeciwbólowych. Kiedy warto sięgnąć po plastry rozgrzewające, jak je stosować i jakie są przeciwwskazania do stosowania plastrów rozgrzewających?

Niestrawność może być konsekwencją przejedzenia się, ciężkostrawnej diety, ale także choroby układu pokarmowego. Jak zapobiegać problemom żołądkowym, jak je leczyć i kiedy z niestrawnością należy zgłosić się do lekarza?

O zbawiennym wpływie probiotyków na układ odpornościowy (i nie tylko) pisaliśmy w poprzednim artykule. Szczepy dobrych bakterii wzmacniają nasz układ immunologiczny i walczą z niektórymi bakteriami, również z tymi odpornymi na antybiotyki. Tym razem skupimy się na innych sposobach zapobiegania chorobom. Jak wzmocnić układ immunologiczny u dorosłych, by uniknąć przeziębień i grypy w okresie jesienno-zimowym?

Jesienią i zimą odnotowujemy więcej zachorowań – męczą nas częste przeziębienia, grypa i infekcje bakteryjne. O tym, jak radzić sobie z przeziębieniem domowymi sposobami, przeczytasz w naszym poprzednim artykule. Dzisiaj opowiemy o tym, jaki wpływ na nasze zdrowie ma dieta, dlaczego warto jeść kiszonki i w jakich produktach spożywczych znajdziemy naturalne probiotyki.

Jelitówka u dzieci ma ostry przebieg, a konsekwencje przedłużającej się grypy żołądkowej mogą być bardzo poważne. Chociaż najwięcej zachorowań na jelitówkę odnotowujemy między styczniem a marcem, również na początku okresu jesienno-zimowego dzieci chorują na tę groźną chorobę. Dowiedz się, jak można zarazić się jelitówką, jakie są jej objawy i jak ją leczyć.

Jesień rozpoczyna okres przeziębień i grypy. Osłabienie, katar czy kaszel nie muszą być objawem groźnej grypy. Jeśli nie towarzyszy im wysoka gorączka, najprawdopodobniej przyczyną naszego złego samopoczucia jest przeziębienie, które bez trudu zwalczymy bez pomocy lekarza. Poznaj najskuteczniejsze domowe sposoby na przeziębienie i przygotuj się na sezon jesienno-zimowy.