Zgaga jest jedną z najczęściej występujących dolegliwości układu pokarmowego. Może być niegroźnym skutkiem przejedzenia się lub też objawem choroby refluksowej bądź wrzodowej. Dlatego w przypadku wystąpienia zgagi należy bacznie obserwować swój organizm i podjąć odpowiednie kroki. Jakie mogą być przyczyny zgagi i jakie są domowe sposoby na zgagę?

Inozytol jest związkiem organicznym, syntetyzowanym przez ludzki organizm. Występuje także w pożywieniu, jednak ze względu na dużą rozpuszczalność w wodzie, niektórym osobom zaleca się jego suplementację. Inozytol, znany jako witamina B8, stosowana jest w leczeniu niektórych chorób, otyłości i depresji. Poznaj szerokie zastosowanie inozytolu.

Prawidłowe nawyki żywieniowe i zdrowy tryb życia pozwalają dostarczać organizmowi wszystkie niezbędne witaminy. Znajdziemy je nie tylko w owocach i warzywach, ale także produktach zbożowych, mlecznych, w jajach, rybach i w mięsie. Niewystarczająca podaż witamin lub nieprzyswajanie ich przez organizm skutkuje awitaminozą, czyli dużymi niedoborami witamin. Jakie mogą być przyczyny awitaminozy i jakie są jej objawy?

Kątowe zapalenie warg, które potocznie nazywamy zajadami, powstają na skutek rozwoju bakterii lub grzybów w kącikach ust. Wilgoć i ciepło sprzyjają rozwojowi bakterii i grzybów, choć na ogół organizm dobrze sobie radzi z ich zwalczaniem. Jednak z różnych przyczyn może dojść do rozwoju drobnoustrojów, powodując bolesne nadżerki. Dowiedz się, czym zajady różnią się od opryszczki, jakie są przyczyny powstawania zajadów oraz jak je leczyć.

Maseczki ochronne chronią nas przed drobnoustrojami, zmniejszając możliwość przeniknięcia ich do naszego organizmu drogą kropelkową. Jednak chroniąc się przed bakteriami i wirusami, często borykamy się z nowym problemem skórnym – maskne. Dowiedz się, jak walczyć z trądzikiem powstałym od noszenia maseczek ochronnych.

Witamina B12 bierze udział w wielu ważnych procesach w naszym organizmie. Jej niedobory w dłuższej perspektywie czasu grożą poważnymi powikłaniami, w krótszym dokuczliwymi objawami. Dowiedz się, jaką rolę odgrywa witamina B12, jakie mogą być przyczyny jej niedoborów oraz jakie są objawy niedoboru witaminy B12.

Żylaki nóg to problem, który dotyka co piątego mężczyznę i aż co trzecią kobietę. Żylaki są więc powszechnie występującym schorzeniem, które nieleczone może prowadzić nawet do zapalenia żył. Dowiedz się, jakie są przyczyny żylaków na nogach i na czym polega ich leczenie.

Zmieniając nawyki żywieniowe, coraz częściej zależy nam nie tylko na utracie nadprogramowych kilogramów, ale także na zmianie stylu życia na zdrowy. Chcąc zadbać o swoje zdrowie, a przy okazji i środowisko naturalne, możemy sięgnąć po dietę wegetariańską. Zanim jednak zrezygnujemy z mięsa, powinniśmy poznać najważniejsze zasady diety wegetariańskiej. O czym należy pamiętać, przechodząc na dietę bez mięsa?

Siedzący tryb życia jest jednym z poważniejszych problemów cywilizacyjnych, z jakimi przyszło nam się mierzyć. Skutków nadmiernego siedzenia jest wiele, a jedną z nich jest ból pleców. Dowiedz się, jakie są jego przyczyny i jak radzić sobie z nim radzić.

Kwasy tłuszczowe omega-3 odgrywają ogromną rolę w utrzymaniu kondycji zdrowotnej. Ponieważ nie są one syntetyzowane przez nasz organizm, musimy ich dostarczać wraz z pożywieniem lub w odpowiedni sposób suplementować. Dowiedz się, jakie właściwości mają kwasy tłuszczowe omega-3 i jakie są jego źródła.