Cera naczynkowa to specyficzny typ cery, który można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Zaczerwienione policzki, wynikają ze słabości naczynek krwionośnych. Przypadłość ta dotyczy głównie kobiet. Wynika to z tego, że estrogeny rozluźniają mięśniówkę naczyń, a dodatkowo kobieca skóra jest cieńsza i delikatniejsza od męskiej, a zatem mniej odporna na czynniki zewnętrzne. Pierwsze oznaki cery naczynkowej mogą pojawić się już w młodym wieku i niestety przypadłość ta pogłębia się wraz z wiekiem, gdy ilość kolagenu w skórze zmniejsza się, pogarszając mikrokrążenie.

O tym, jak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna wie niejeden z nas, jednak różnie bywa z praktycznym zastosowaniem wiedzy, którą posiadamy. Jadąc na egzotyczne wakacje raczej się nie oszczędzamy, chcąc skorzystać ze słońca możliwie najbardziej. Jednak ochrona przed promieniami UV nie dotyczy tylko ostrego letniego słońca… Często zapominamy, że pierwsze wiosenne promienie mogą być porównywalnie niebezpieczne.

Nasze oczy każdego dnia narażone są na szereg czynników zewnętrznych, które nie wpływają pozytywnie na ich kondycje… Jednak dbać o oczy zaczynamy dopiero, kiedy pojawiają się konkretne sygnały, takie jak pieczenie, pękające naczynka, czy kłopoty z widzeniem. Nie należy lekceważyć tego typu ostrzeżeń, ponieważ oczy to bardzo delikatny organ, który wymaga szczególnej troski. Okulary przeciwsłoneczne i przerwy w pracy przy komputerze to obowiązek, ale czy wiesz, że krople do oczu, odpowiednia dieta i regeneracja mogą wpłynąć na zdrowie naszych oczu?

Zacznijmy od tego, czym jest popularny ostatnio ksylitol.  Jest to substancja słodząca, jednak co ważne pochodzenia naturalnego. Ksylitol jest organicznym związkiem chemicznym, który znany był w Europie już w XIX wieku, za sprawą niemieckich i francuskich chemików.

Obecnie nasze społeczeństwo boryka się z chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak otyłość, cukrzyca czy choroba wieńcowa. Z tego względu nie należy lekceważyć objawów, które monitorowane na bieżąco mogą mieć zasadniczy wpływ na późniejszą diagnostykę i leczenie pacjenta. Osoby świadome zagrożeń, jakie wynikają z nadciśnienia, powinny mieć ciśnieniomierz w swoim domu. Różnorodność sprzętów z tej kategorii przyprawia o zawrót głowy i czasami ciężko wybrać ciśnieniomierz nie tylko dobry jakościowo, ale również dopasowany do naszych potrzeb. Ciśnieniomierz naramienny, nadgarstkowy, czy manualny – który wybrać do domu?

O HIV i AIDS słyszał chyba każdy z nas, choć wiele osób nie potrafi wskazać co, kryje się pod obiema nazwami. Czym jest HIV i czym jest AIDS? Jak uchronić się przed groźnym wirusem? I gdzie zrobić testy na HIV?

Żylaki nóg możemy odziedziczyć po rodzicach, dziadkach, a nawet pradziadkach. Niestety, jeśli mamy skłonności genetyczne, trudno będzie nam uniknąć powstawania żylaków. Możemy jednak sprawić, by były jak najmniejsze i jak najmniej groźne. Czasami jednak sami zapracowujemy na żylaki, a ze swoich błędów zdajemy sobie sprawę zbyt późno.

Na przyszłych rodziców czeka wiele trudnych decyzji do podjęcia. Nie kończą się one na wyborze imienia czy koloru ścian w dziecięcym pokoiku. Rodzice wybierają rodzaj pieluch, jakie będą stosować oraz to, czy będą podawać dziecku smoczek. Wokół smoczka narosło wiele mitów, przez co coraz więcej rodziców rezygnuje z podawania smoczków. Czy słusznie?

W drogeriach na półkach widzimy kremy na dzień i na noc tej samej marki i nawet samej linii. Często zastanawiamy się, czym różnią się dwa łudząco podobne do siebie kosmetyki. Czy wypuszczanie na rynek dwóch różnych kremów to chwyt marketingowy? A może faktycznie oba kosmetyki są niezbędne w codziennej pielęgnacji? Co powinniśmy wiedzieć i czym się sugerować, wybierając krem do twarzy?

Przy udziale kwasu foliowego powstają kwasy nukleinowe, w tym również DNA. Kwas foliowy odpowiedzialny jest za funkcjonowanie wszystkich komórek. Szczególnie ważną rolę odgrywa podczas rozwoju płodu, dlatego kwas foliowy najczęściej suplementowany jest przez kobiety w ciąży. Czy faktycznie trzeba przyjmować syntetyczny kwas foliowy? Co jest naturalnym źródłem kwasu foliowego?