Dorośli często lekceważą ból ucha, który nieleczony może prowadzić nawet do utraty słuchu. Ból ucha może być także objawem poważnej choroby, dlatego takie dolegliwości zawsze należy konsultować z lekarzem. Dowiedz się, co może być przyczyną bólu ucha oraz jak go wyleczyć?

Na spadek libido uskarżają się panie i panowie w różnym wieku. Coraz częściej problem ten dotyczy młodych ludzi. Niskie libido wynika z podłoża psychogennego lub organicznego, lub obu czynników jednocześnie. Dowiedz się, jak zwiększyć libido u kobiet i mężczyzn.

Tarczyca to gruczoł nieparzystny, który wydziela trzy hormony: trójjodotyroninę (T3), tyroksynę (T4) i kalcytoninę. Prawidłowa praca tarczycy uzależniona jest od hormonu TSH, który wydziela przysadka oraz stanu samej tarczycy. Jakie są objawy niedoczynności tarczycy, jakie są jej przyczyny i na czym polega leczenie niedoczynności tarczycy?

Niedobór żelaza często bywa mylona z ogólnym przemęczeniem lub z niedoborami magnezu. Chociaż zbyt mała ilość żelaza jest częstszym problemem niż niedostateczna ilość magnezu, po suplementy z żelazem sięgamy rzadziej. Rzadziej szukamy również żelaza w produktach spożywczych. Dowiedz się, jak objawia się niedobór żelaza i jak dostarczać go w posiłkach każdego dnia oraz kiedy suplementacja żelaza jest konieczna.

Lukrecja znana jest ze słodkiego smaku, wspaniałych właściwości kosmetycznych i silnych właściwości zdrowotnych. Na właściwościach lukrecji poznali się starożytni chińscy, greccy i rzymscy medycyny, z jej dobroczynnego wpływu na ludzki organizm korzystali medycy pod koniec średniowiecza i w epoce renesansu, zaś dzisiaj lukrecja poddawano jest wielu badaniom w laboratoriach na całym świecie. Dzięki wielu testom potwierdzono lecznicze i kosmetyczne właściwości lukrecji – poznaj je i zacznij z nich korzystać już teraz.

Cukrzyca to jedna z chorób cywilizacyjnych. Z roku na rok przybywa osób z cukrzycą, a jedna trzecia osób nawet nie wie, że na nią chorują. Niestety nieleczona cukrzyca jest bardzo groźna – wraz ze wzrostem zachorowań na cukrzycę, odnotowuje się coraz więcej zgonów, których pośrednią lub bezpośrednią przyczyną była cukrzyca. Dowiedz się, jakie są objawy cukrzycy, jak leczyć i przede wszystkim jak zapobiegać cukrzycy.

Opryszczka wargowa, potocznie nazywana „zimnem”, to choroba, którą wywołuje wirus HSV. Choć nie jest groźna, jej objawy są nieprzyjemne, często utrudniają codzienne funkcjonowanie. Jak objawia się opryszczka na ustach, jak można się nią zarazić i jak ją leczyć?

Ziarna lnu pospolitego od wieków wykorzystywane były w Polsce i w innych zakątkach świata do produkcji oleju. Obecnie coraz chętniej sięgamy nie tylko po olej lniany, ale także całe i zmielone ziarna siemienia lnianego, które pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i urodę. Jakie są właściwości prozdrowotne ma siemię lniane i jak włączyć je do codziennej diety?

Światowy Dzień Walki z Rakiem, który obchodzimy 3 lutego, to najlepsza okazja do poruszenia niezwykle ważnych kwestii: zwiększenia zachorowalności na nowotwory złośliwe, wciąż kulejącej profilaktyki nowotworów złośliwych oraz coraz to nowocześniejszej diagnostyki chorób nowotworowych. Dowiedz się, jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory i jakie badania mogą przyspieszyć diagnozę?

Koronawirus z Wuhan nie jest pierwszym koronawirusem, z jakim przyszło mierzyć się lekarzom nie tylko w Chinach, ale i na całym świecie. Do koronawirusów zaliczmy wirusy, które na co dzień wywołują przeziębienie czy grypę. Spośród wielu koronawirusów wyodrębniono groźne jego odmiany – SARS, MERS, a obecnie 2019-nCoV, który najczęściej nazywany jest koronawirusem z Wuhan. Kto narażony jest na zakażenie nowym wirusem? Czy możemy uchronić się przed zakażeniem koronawirusem z Chin?