Cera naczynkowa – charakterystyka i pielęgnacja

Cera naczynkowa to specyficzny typ cery, który można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Zaczerwienione policzki, wynikają ze słabości naczynek krwionośnych. Przypadłość ta dotyczy głównie kobiet. Wynika to z tego, że estrogeny rozluźniają mięśniówkę naczyń, a dodatkowo kobieca skóra jest cieńsza i delikatniejsza od męskiej, a zatem mniej odporna na czynniki zewnętrzne. Pierwsze oznaki cery naczynkowej mogą pojawić się już w młodym wieku i niestety przypadłość ta pogłębia się wraz z wiekiem, gdy ilość kolagenu w skórze zmniejsza się, pogarszając mikrokrążenie.

Cera naczynkowa – jak rozpoznać?

Kobiety, które mają cerę naczynkową, wiedzą, że wymaga ona szczególnej pielęgnacji kosmetycznej dedykowanej cerze naczynkowej, niezależnie od pory roku. Naczyniowość cery uwydatnia się także w najmniej oczekiwanych momentach… Jest to spowodowane tym, że poprzez gwałtowne emocje czy wysoką temperaturę rozszerzają się naczynia krwionośne. Czerwone plamy na skórze, różowe nitki w okolicach nosa i policzków oraz niespodziewanie pojawiający się rumień na policzku to główne oznaki cery naczynkowej. Jeśli rumieniec nie znika z twarzy odpowiednio szybko, powinniśmy zainteresować się urodą naszej cery ponieważ oznacza to, że ścianki naczynek krwionośnych są słabe i mało elastyczne. Ostatecznie mogą przestać się obkurczać, będąc wciąż jako nieestetyczne pajączki.

Pielęgnacja cery naczynkowej

Pielęgnacja cery naczynkowej nie jest trudna, trzeba jedynie zmodyfikować codzienne czynności, mając na uwadze wrażliwość skóry. Odtąd należy wybierać tylko kosmetyki do cery naczynkowej, które nie będą jej dodatkowo podrażniać. Poprzez ostrożne postępowanie i świadomość czynników pogarszających stan skóry, jesteśmy w stanie utrzymać ją w dobrej kondycji, mimo jej kapryśnej urody.

Oczyszczając twarz, wybieraj delikatne mleczka do demakijażu i nawilżające żele do mycia twarzy, które nie będą dawały uczucia „ściągnięcia”. Ponadto jedyny słuszny peeling do cery naczynkowej to enzymatyczny, ponieważ ziarnisty działa zbyt agresywnie. Ważnym aspektem w pielęgnacji cery naczynkowej jest temperatura wody, która nie może być zbyt wysoka! Skóra naczynkowa źle radzi sobie z dużymi wahaniami temperatur, które sprawiają, że naczynka się rozszerzają.

Skład kosmetyków do cery naczynkowej

Wybierając kosmetyki do codziennej pielęgnacji, powinniśmy zwrócić uwagę na skład kosmetyków. Mając świadomość jakie składniki działają pozytywnie, a jakie negatywnie możemy stale polepszać lub pogarszać kondycję naszej skóry. Kupuj świadomie!

 

SŁUŻĄ

witamina C , witamina H, rutyna, wyciąg z kasztanowca, wyciąg z kwiatów mirtu, ekstrakt z miłorzębu japońskiego, wyciąg z oczaru wirginijskiego

SZKODZĄ

alkohol etylowy, aceton, mentol, glikol propylenowy, kwas witaminy A, mocznik

 

 

Wiodące firmy kosmetyczne prowadzą specjalną linię dedykowaną cerze naczynkowej. Korzystanie z nich daje nam gwarancję jedynie pożytecznych składników dla naszej skóry.