Ciśnieniomierz naramienny czy nadgarstkowy – jaki ciśnieniomierz wybrać?

Obecnie nasze społeczeństwo boryka się z chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak otyłość, cukrzyca czy choroba wieńcowa. Z tego względu nie należy lekceważyć objawów, które monitorowane na bieżąco mogą mieć zasadniczy wpływ na późniejszą diagnostykę i leczenie pacjenta. Osoby świadome zagrożeń, jakie wynikają z nadciśnienia, powinny mieć ciśnieniomierz w swoim domu. Różnorodność sprzętów z tej kategorii przyprawia o zawrót głowy i czasami ciężko wybrać ciśnieniomierz nie tylko dobry jakościowo, ale również dopasowany do naszych potrzeb. Ciśnieniomierz naramienny, nadgarstkowy, czy manualny – który wybrać do domu?

Ciśnieniomierz automatyczny – czy jest dokładny?

Obecnie nie musimy się już martwić o niską skuteczność pomiaru ciśnieniomierza automatycznego, ponieważ dostępne na rynku sprzęty zaskakują coraz większą dokładnością. Przez lata większym zaufaniem cieszyły się ciśnieniomierze manualne, jednak badanie za ich pomocą nie należało do najłatwiejszych… Po pierwsze, aby przeprowadzić badanie potrzeba pomocy drugiej osoby, a prawidłowe odczytanie pomiaru jest możliwe tylko dzięki medycznej wiedzy.

Najlepszym rozwiązaniem do domu będzie zatem wybranie automatycznego ciśnieniomierza, który jest nie tylko łatwy w obsłudze, ale również dokładny! Ta grupa ciśnieniomierzy dokonuje pomiaru za pomocą metody oscylometrycznej. Oznacza to dokładne mierzenie poziom ruchów tętnicy żylnej.

  • Nadgarstkowe – mierzą ciśnienie na tętnicy promieniowej.
  • Naramienne – mierzą ciśnienie na tętnicy ramieniowej.

Co więcej, aparaty automatyczne mierzą również puls i informują o nieregularności rytmu, na przykład przy arytmii serca. Dla osób, które borykają się z tym schorzeniem ciśnieniomierz pod ręką może być niezbędny. Dzięki niemu łatwo można wskazać źródło złego samopoczucia i dostosować odpowiednie leki, czy skontaktować się z lekarzem.

Wybierz ciśnieniomierz dostosowany do Twojego stylu życia

W naszych domach najbardziej popularne stały się ciśnieniomierze naramienne i ciśnieniomierze nadgarstkowe. Nadgarstkowe wspaniale sprawdzą się dla osób podróżujących, które stale muszą kontrolować poziom ciśnienia. Sprawdzą się także dla wrażliwych osób, które odczuwają dyskomfort podczas mocnego ścisku ramienia. Nie należy martwić się odchyleniami w pomiarach, biorąc pod uwagę profesjonalny sprzęt. Różnice są tak niewielkie, że nie wpływają na dokładne kontrolowanie naszego stanu zdrowia.

Monitorowanie stanu zdrowia to podstawa

Ciśnieniomierze elektroniczne, zarówno nadgarstkowe, jak i naramienne są dobrą propozycją dla pacjentów prowadzących codzienne pomiary ciśnienia. Wybór odpowiedniego sprzętu jest kwestią wygody i upodobań. Regularne zapisy poziomu ciśnienia, mogą stać się bardzo pomoce w procesie diagnozy i leczenia ewentualnych schorzeń.