Jak dbać o skórę dojrzałą?

Nasza skóra na każdym etapie życia ma inne potrzeby. Zmienia się wraz z nami, inaczej reaguje na czynniki zewnętrzne. To wynik cyklu życia – zmian hormonalnych zachodzących w naszym organizmie. Skóra po 50-tce ma swoje specjalne potrzeby, o których warto pamiętać.

Jak dbać o skórę po 50-tce?

Po 50 roku życia ciało potrzebuje uwagi i troski. To kluczowy moment dla zdrowia, jak i pięknego wyglądu. Przez wzgląd na obniżenie poziomu estrogenów, osłabienie zawartości elastyny i kolagenu, będącymi budulcami białkowymi, nasza skóra zauważa znaczną utratę wody oraz elastyczności. Pojawiają się liczne zmarszczki – głębokie i widoczne. Cienka, gorzej ukrwiona skóra, słabiej wchłania składniki odżywcze. Dlatego wymaga stosowania mocniejszych kremów odżywczych, lepiej nawadniających i dbających o włókna kolagenowe. Na co dzień najlepiej stosować kremy bogate w pochodne witaminy A, wspomogą one wzrost komórek naskórka. Nieocenioną pomocą jest witamina C, która poprawia koloryt skóry, a także kwas hialuronowy, z którym powinniśmy być obeznani już po 25 roku życia. Kwas hialuronowy pomaga w nawilżaniu skóry. Należy również zatroszczyć się o barierę ochronną przed szkodliwymi promieniami UV – sprawdźmy, czy krem, który wybraliśmy zawiera filtry UV. W ramach nocnej pielęgnacji wybierzmy kosmetyki bogate w składniki odżywcze, dzięki którym nasza skóra stanie się gładka, bardziej napięta i zregenerowana.

Zadbaj o detale, by cieszyć się zdrową skórą po 50-tce

Dbając o skórę dojrzałą należy pamiętać o zróżnicowanej pielęgnacji dla wybranych partii skóry. Cera pod oczami wymaga delikatnego działania, ale mocnego nawilżania. Odpowiednio dobrany krem pod oczy zmniejszy widoczność zmarszczek, wyeliminuje cienie, nawilży i zredukuje obrzęk. Dzięki nowoczesnym osiągnięciom kosmetologii, kobiety, które zmagają się z problemami około menopauzalnymi mogą wybrać specjalnie przygotowane dla nich kremy, które zadbają o skórę wrażliwą na spadki aktywności hormonalnej.

Pamiętaj również o odpowiednim nakładaniu kremów – przy każdym, drobnym zabiegu powinniśmy wykonać masaż twarzy, który rozluźni i pobudzi mięśnie. Krem należy nakładać od dołu twarzy. Głaszczącymi ruchami masujemy szyję i kierujemy się ku górze. Skórę policzków rozmasowujemy od nosa w kierunku uszu, a czoła od czubka głowy w dół. Na koniec powinniśmy delikatnie poklepać twarz, używając ku temu opuszków palców.

Skóra po 50-tce wymaga troskliwości i cierpliwości

Około 50 roku życia nasze ciało mocno się zmienia, dlatego to dobry moment na zmianę nawyków pielęgnacyjnych, żywieniowych, wprowadzenie kilku udogodnień, które sprawią, że nasz organizm nabierze wigoru i sił, jakich może nam w tym czasie brakować. Warto sięgnąć po suplementy diety, witaminy, nowe kosmetyki i uważnie obserwować, co się w nas dzieje. Dzięki temu nie przeoczymy sygnałów ciała, które poprzez różne objawy upomina się o niezbędne zabiegi. Aby zachować piękny wygląd i zdrowie musimy być cały czas bardzo uważni.