Jak działa soniczna szczoteczka do zębów?

Czym różni się szczoteczka soniczna od szczoteczki elektrycznej? Komu przede wszystkim zaleca się używanie szczoteczki sonicznej? Dowiedz się, jak działa soniczna szczoteczka do zębów i dlaczego warto zastąpić nią tradycyjną szczoteczkę do zębów.

Działanie sonicznej szczoteczki do zębów

Podobnie, jak w przypadku szczoteczki elektrycznej, szczoteczka soniczna wykonuje znacznie więcej ruchów, niż możemy wykonać tradycyjną szczoteczką do zębów. Mycie zębów szczoteczką soniczną jest więc znacznie bardziej efektywne niż za pomocą szczoteczki manualnej. Wymiatająco-pulsacyjne ruchy szczoteczki sonicznej dokładnie oczyszczają zęby z płytki nazębnej i resztek jedzenia, podobnie jak pulsacyjne, oscylacyjne i obrotowe ruchy szczoteczki elektrycznej.

Soniczna szczoteczka do zębów wytwarza fale dźwiękowe, które wprawiają w drgania włókna, którymi bezpośrednio myjemy zęby. Ponadto fale dźwiękowe docierają aż 4 mm za włókna, czyli tam, gdzie nie są w stanie dotrzeć ani włókna tradycyjnej szczoteczki, ani włókna szczoteczki elektrycznej.

Soniczna szczoteczka do zębów dla osób z nadwrażliwością zębów

Choroby dziąseł i nadwrażliwość zębów mają wiele przyczyn. Osoby, które podczas spożywania zimnych, gorących, słodkich czy kwaśnych potraw odczuwają dyskomfort i ból, powinny w sposób szczególny zadbać o zdrowie dziąseł. Stan zapalny powoduje, że dziąsła odsłaniają szyjki zębowe, które są najbardziej unerwione. Jeśli zapalenie dziąseł utrzymuje się dłuższy czas, jesteśmy narażeni nie tylko na wrażliwość zębów, ale także na paradontozę, która w dłuższej perspektywie prowadzi do utraty zębów.

Szczoteczki soniczne polecane są przede wszystkim osobom, które cierpią na zapalenie dziąseł i na nadwrażliwość. Dzięki wymiatająco-pulsacyjnym ruchom, szczoteczka dokładnie czyści zęby, nie podrażniając dziąseł i nie ścierając szkliwa. Ponadto fale dźwiękowe pozbywają się bakterii z miejsc, do których inne szczoteczki nie docierają. Soniczna szczoteczka do zębów jest więc najskuteczniejszą bronią w walce z chorobami dziąseł.

Aby szczoteczka soniczna jak najlepiej radziła sobie z usuwaniem płytki nazębnej, należy dbać o optymalny poziom naładowania baterii oraz regularnie wymieniać główkę szczoteczki.