Jak skutecznie dbać o wzrok? Poznaj receptę na zdrowe oczy

Nasze oczy każdego dnia narażone są na szereg czynników zewnętrznych, które nie wpływają pozytywnie na ich kondycje… Jednak dbać o oczy zaczynamy dopiero, kiedy pojawiają się konkretne sygnały, takie jak pieczenie, pękające naczynka, czy kłopoty z widzeniem. Nie należy lekceważyć tego typu ostrzeżeń, ponieważ oczy to bardzo delikatny organ, który wymaga szczególnej troski. Okulary przeciwsłoneczne i przerwy w pracy przy komputerze to obowiązek, ale czy wiesz, że krople do oczu, odpowiednia dieta i regeneracja mogą wpłynąć na zdrowie naszych oczu?

Co jeść, żeby mieć zdrowe oczy zielone? Dieta korzystna dla oczu

Natura dba o nas kompleksowo, dostarczając nam najpotrzebniejsze mikroelementy w produktach spożywczych, które pozytywnie wpływają na nasz wzrok. Wyjątkowo dobry wpływ na oczy mają niektóre składniki odżywcze, takie jak cynk, miedź, kwasy omega-3, luteina, witamina C, E i A. Regularne spożywanie produktów bogatych w te składniki może zmniejszyć ryzyko dolegliwości związanych ze wzrokiem o prawie 25 %. Utrzymanie odpowiedniej i dobrze zbilansowanej diety bywa trudne, dlatego można wspomóc się suplementami diety bogatymi w najważniejsze mikroelementy i witaminy. Czasami jednak ważne jest wsparcie naszych oczu od zewnątrz poprzez krople do oczu, które nawilżają i odświeżają oczy w przypadku uczucia suchości, podrażnienia i zmęczenia.

Dieta jest jedynie częścią składową profilaktyki zdrowotnej oczu dlatego, warto raz na dwa lata odwiedzić okulistę. Niestety zdarza się, że cierpimy na dolegliwości, których nie jesteśmy świadomi, a nieleczone schorzenia z mogą trwale uszkodzić nasz wzrok.

Regeneracja organizmu ważna także dla wzroku

W obecnych czasach często lekceważmy nasze podstawowe potrzeby, takie jak sen… To duży błąd, ponieważ właśnie podczas snu całe nasze ciało, a przede wszystkim oczy odpoczywają i regenerują się. Regeneracja jest możliwa, gdy nasz sen trwa 6 godzin lub dłużej. Zbyt krótki sen może mieć negatywny wpływ na nasz układ odpornościowy, co może powodować infekcje bakteryjne. W przypadku oczu możemy być przez to narażeni na pojawienie się jęczmieni czy zapalenia spojówek. Dbaj o siebie kompleksowo, zaczynając od fundamentalnej potrzeby Twojego organizmu, jaką jest zdrowy sen!