Jaki termometr wybrać?

Termometr to sprzęt nieodzowny w każdej domowej apteczce. Aptekarskie półki uginają się pod ciężarem przyrządów do pomiaru temperatury i ich rozmaitość niejednego klienta może wprowadzić w zakłopotanie.
Na jakie aspekty zwrócić uwagę przy wyborze termometru? Dla rodziców noworodków i dzieci ważne jest, by termometry dokonywały pomiaru nie tylko szybko, ale i precyzyjnie, bowiem trafny i błyskawiczny wynik ma znaczenie dla zdrowia i życia maluszków.

Termometr termometrowi nierówny

W czasie choroby zależy nam, by metoda pomiaru temperatury była najskuteczniejsza. Producenci prześcigają się w nowatorskich modelach, nie zawsze sprawdzających się, gdy rzeczywiście potrzebujemy prawidłowego wyniku. Niejednokrotnie wahamy się, czy wybrać najtańszy model, czy uszczuplić portfel i kupić prekursorski sprzęt. Dlatego przyjrzyjmy się termometrom, które oferuje nasza apteka.

Termometry – modele warte uwagi

Termometr szklany bezrtęciowy wyglądem przypomina wycofany z użycia termometr wypełniony szkodliwą rtęcią. W TERMOMETRZE BEZRTĘCIOWYM GERATHERM CLASSIC ciecz pomiarową stanowi stop metali galu, wyróżniająca się nietoksycznością. Czas pomiaru ok. 5 minut i szklana obudowa dyskwalifikują go przy pomiarze temperatury u niecierpliwych dzieci. Niemniej jednak za wyborem przemawia pomiar tak dokładny, jak w przypadku nowszych, elektronicznych modeli.
Termometry elektroniczne zarówno dla dzieci, jaki dorosłych, zaliczane do najbardziej popularnych, dokonują pomiaru temperatury w czasie kilku sekund: pod pachą, w ustach, w odbycie, w uchu bądź przy czole. Za kupnem przemawia niska cena, na przykład za TERMOMETR CYFROWY T-01 DIAGNOSIS zapłacimy niecałe 10 zł. Sprzęt został wyposażony w alarm gorączkowy i pamięć ostatniego pomiaru oraz powiadomi nas sygnałem dźwiękowym, gdy zakończy pomiar.
Idealnym rozwiązaniem do kontroli temperatury są termometry elektroniczne bezdotykowe (sensoryczne). Urządzenia nowej generacji w celu określenia temperatury nie wymagają kontaktu z ciałem. Wystarczy zbliżyć termometr do czoła na odległość od kilku do kilkunastu centymetrów – w zależności od modelu i po usłyszeniu sygnału sprawdzić wynik. Analogicznie można dokonać pomiaru temperatury otoczenia, pokarmów, płynów, czy wody do kąpieli. Wynik uzyskujemy w sposób błyskawiczny (ok.1 sekundy) i w 100% wiarygodny. Pomiar termometrem z wykorzystaniem podczerwieni jest higieniczny i komfortowy dla dziecka, nie trzeba bowiem wybudzać maluszka, by dowiedzieć się, czy gorączkuje.

Funkcjonowanie w czasie choroby bez termometru okazuje się niemożliwe, dlatego zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą termometrów na naszej stronie