Jakie leki zabrać ze sobą na wyjazd? Skompletuj z nami apteczkę na urlop!

Pomimo tego, że wakacje kojarzą nam się zwykle z miesiącami takimi jak lipiec i sierpień, to entuzjastów styczniowych wyjazdów nie brakuje. Wszystko za sprawą warunków atmosferycznych, jakie panują w egzotycznych krajach. Przykładem takich miejsc jest Tajlandia czy Sri Lanka, gdzie najlepsza pogoda jest wtedy, kiedy u nas o temperaturach powyżej 25 stopni Celsjusza można tylko pomarzyć… Dlatego, gdy u nas za oknem deszcz ze śniegiem i śnieg, przeplatające się mrozy i roztopy, my podpowiadamy, jakie dobrze przygotować się do egzotycznych podróży.

Apteczka na urlopie

Diametralna zmiana klimatu i piękna pogoda to nie jedyne aspekty, które mogą nas przywitać na urlopie. Wszystko, co zastaniemy w Azji czy Ameryce Południowej, jest dla nas jest nowe: jedzenie, temperatura, powietrze, a nawet owady. Ze względu na to, że możemy reagować na te czynniki w różny sposób, warto przygotować się na każdą ewentualność i mieć przy sobie apteczkę. Jej zawartość może uratować nas przed różnego typu objawami, które mogą zabrać nam radość z wyjazdu.

Jakiego typu leki zabrać ze sobą na wyjazd?

Poza lekami przyjmowanymi na co dzień należy wziąć pod uwagę także:

  • Leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe – ból głowy może całkowicie zniszczyć nasze plany, dlatego warto mieć pod ręką niezawodny środek, dodatkowo leki przeciwzapalne zahamują rozwój infekcji i pomogą zbić gorączkę.
  • Leki na dolegliwości żołądkowe – każda kultura charakteryzuje się swoimi unikalnymi potrawami, niestety nie zawsze dobrze radzimy sobie z „nowościami”. Z tego względu warto mieć przy sobie leki na: zgagę, poprawę trawienia i przede wszystkim na biegunkę, która zdarza się turystom bardzo często.
  • Leki na alergię – roślinność, jedzenie, ukąszenia owadów i inne czynniki mogą mieć wpływ na pobudzenie występowania objawów alergii. Łzawienie, katar, wysypka to najlżejsze syndromy alergii, ubezpiecz się zatem w rozpuszczalne wapno i leki antyhistaminowe.

Preparatem, który sprawdzi się nie tylko na urlopie w ciepłych krajach, są rozpuszczalne w wodzie elektrolity! Ich główną zaletą jest to, że nawadniają organizm zarówno podczas biegunki, jak i po spożyciu alkoholu. Doskonale sprawdzają się także na co dzień, wyrównując poziom wody w naszym ciele.

Nie musisz zabierać ze sobą całej torby lekarstw! Wystarczy wziąć ze sobą listek każdego leku i włożyć go do kosmetyczki. Lekarstwa nie zajmują dużo miejsca w bagażu, są lekkie, a mogą okazać się zbawienne! Gdy dopadnie nas ból głowy, nie będziemy musieli w pośpiechu szukać apteki i zastanawiać się, czy farmaceuta zna angielski – potrzebna tabletka będzie pod ręką!